Dzień żaby w łódzkim ZOO

W niedzielę 28 kwietnia łódzkie zoo zaprasza rodziców z dziećmi i wszystkich chętnych do udziału w akcji plenerowej organizowanej pod hasłem „Dzień żaby”.

Włodzimierz Stanisławski
Rzekotka szmaragdowa

Żaba nie bez powodu ma swoje własne święto - spełnia bardzo ważną rolę w ekosystemie,  jest także  symbolem szczęścia,  a najmłodsi kojarzą bajkową żabę z zaczarowaną królewną.  Zasadniczą przesłanką imprezy jest jednak uświadomienie zwiedzającym, że żabom i innym płazom grozi coraz większe niebezpieczeństwo – od wielu lat ma miejsce masowe wymieranie płazów, ponad połowa gatunków tej gromady jest zagrożona wyginięciem, a wielu przedstawicieli wyginęło bezpowrotnie.

Dla młodszych  uczestników spotkania zaplanowano m.in.  warsztaty plastyczne, zabawy z piaskiem kinetycznym, quizy.  Starsi będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o żabach i innych płazach oraz wziąć udział w kole fortuny „Poznaj krajowe żaby i ropuchy”. Dodatkowo o godz. 12.00 i 14.00 w pawilonie Wiwarium przewidziano pokaz wybranych gatunków płazów.

Warunkiem uczestnictwa jest wykupienie biletu wstępu do zoo.

Czas trwania imprezy: 11.00 – 16.00

Miejsce akcji: pawilon Wiwarium

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt