Ekstraliga na Łodziance

W sobotę o godz. 15 na Łodziance (ul. Małachowskiego) rozpocznie się mecz szóstej kolejki ekstraligi rugby. Rywalem wicemistrzów Polski z Master Pharm Rugby Łódź będzie ekipa Budowlanych Lublin.

Gospodarze po pięciu meczach mają na koncie 23 pkt. i prowadzą w rozgrywkach. Goście zajmują przeciwległe miejsce w tabeli. Zespół z Lublina ma za sobą cztery spotkania, w których nie zdobył żadnego punktu. Łodzianie wystąpią więc w roli zdecydowanych faworytów, jednak swoją wyższość będą musieli potwierdzić na boisku.

Również w sobotę odbędzie się trzeci turniej mistrzostw Polski w rugby 7 kobiet. Tym razem rywalizacja w trzech grupach toczyć się będzie w Krakowie. Poprzedni turniej łódzkie drużyny kończyły w odmiennych nastrojach. Powody do zadowolenia miały Venol Atomówki, które w Gdańsku wygrały II ligę i teraz będą walczyły w lidze I. Tę ostatnią opuściła natomiast ekipa KS Budowlani. Turniej w Krakowie rozpocznie się o godz. 9.

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt