Fenomenalna kreatywność łodzian. ReMake Festival rozstrzygnięty!

Zwycięzcą konkursu filmowego [RE]Make Festival i zdobywcą statuetki Złotej Sowy został Karol Wysznacki. Jury nagrodziło niekonwencjonalny styl utworu, poczucie humoru oraz artystyczny sznyt. Wyróżniania otrzymali: Agnieszka Szymczak, Martyna Bartyzel, Jan Ochnio i Marcelina Matynia. Uroczysta ceremonia miała miejsce 10 grudnia w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie przez miasto Łódź, Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling oraz organizację odzysku ERP w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

Krótki film o…
W konkursie skierowanym do mieszkańców Łodzi mogły wziąć udział formy filmowe, które w dowolny sposób opowiedzą historię o tym, dlaczego warto być eko. Organizatorzy obsadzili jedynie główną rolę – a miał ją zagrać czerwony pojemnik. „W czerwcu, w ramach projektu Elektryczne Śmieci, na ulicach Łodzi pojawiło się pierwsze 10 charakterystycznych pojemników, dziś jest ich już 66, a docelowo będzie 100. Łodzianie mogą szybko i sprawnie pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ale otrzymywaliśmy wiele pytań o to, co może do nich trafiać, stąd pomysł na niecodzienny konkurs filmowy, który przybliży mieszkańcom Łodzi konieczność selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci” – mówi Aleksandra Becmer z organizacji odzysku ERP.

Narodziny gwiazdy
Jury stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia filmu, który opowiada najciekawszą historię, wzbudza największe emocje i jest zgodny z tematem konkursu. Najlepszą produkcją okazał się film autorstwa Karola Wysznackiego. „To jest dla mnie wielka radość, że oprócz tego, że miałem okazje wydobyć z siebie pokłady artystycznej energii, to mam też poczucie, że zrobiłem coś dobrego: dla planety, dla środowiska, dla ludzkości. I to jest chyba najważniejsze” – mówi zwycięzca konkursu, zdobywca statuetki Złotej Sowy i nagrody rzeczowej w postaci iPhone’a 13.

The end?
„Myślę, że festiwal udowodnił nam wszystkim, że recykling i elektryczne śmieci mogą być tematami kinowymi. Wystarczy odrobina wyobraźni, interesujący pomysł na fabułę i można stworzyć wyjątkową propozycję dla miłośników kina” – dodaje Krzysztof Kieszkowski. Organizatorzy zapowiadają już kolejną edycję festiwalu w przyszłym roku.

Zwycięski film można obejrzeć tutaj: link

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt