W środę 16 października o 16. Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na Historyczny spacer w goglach VR.
Wydarzenie dedykowane jest osobom z niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą samodzielnie zwiedzić zabytkowej klatki schodowej pałacu. W spacerze VR można zobaczyć takie obrazy jak Tworzenie świata Stanisława Ignacego Witkiewicz, Kompozycję unistyczną 12 Władysława Strzemińskiego, Deskę 0 Karola Hillera, Widok Złotego Rogu w Konstantynopolu Paula Signaca, Kompozycję przestrzenną 4 Katarzyny Kobro czy Kompozycję Sophie Tauber-Arp. Wydarzenie dla osób dobrze tolerujących wirtualną rzeczywistość, mogących korzystać z gogli VR. Cały film trwa 20 minut.
Przejdź do szczegółowych informacji
W czwartek, 17 października o 17. "Migiem o sztuce – Sala Neoplastyczna – oprowadzanie kuratorskie" - Muzeum Sztuki zaprasza na zwiedzanie z tłumaczem PJM.
Muzeum pokazuje pierwotny wygląd tej wystawy z okazji 75. rocznicy jej powstania. Odtworzono układ przestrzenny z 1948 roku. Był on przygotowany według pomysłu pierwszego dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi Mariana Minicha i projektu Władysława Strzemińskiego. Stworzył on koncepcję bliską Teorii widzenia Władysława Strzemińskiego.
Wydarzenie dedykowane jest osobom niesłyszącym i niedosłyszącym komunikującym się w PJM.
Przejdź do szczegółowych informacji
W piątek 19 października Teatr Pinokio zaprasza na Spektakl, Warsztaty, Zwiedzanie: Dzieci z Bullerbyn / spektakl, touch-tour i warsztaty kontekstowe
Dzieci z opiekunami obejrzą spektakl Dzieci z Bullerbyn i wezmą udział w warsztatach, w trakcie których wypróbują gry i zabawy podwórkowe w jakie bawili się rodzice czy dziadkowie.
Przejdź do szczegółowych informacji
Również w piątek 19 października o 16. Muzeum Pałac Herbsta zaprasza na Warsztaty: Żywy obraz
Warsztaty będą okazją do aktywnego odbioru dzieł malarstwa polskiego. Uczestnicy wysłuchają audiodeskrypcji, poznają przedstawioną na płótnach historię, porozmawiają o dziełach i .... spróbują wcielić się w bohaterów dzieł prezentowanych na wystawie z pomocą własnoręcznie przygotowanych strojów i rekwizytów.
Temat warsztatów "Żywe obrazy" nawiązuje do dawnej salonowej gry towarzyskiej, w czasie której uczestnicy odtwarzali za pomogą gestów, mimiki wybrane dzieło.