Festwial OFF-Północna jednak online

Festiwal Małych Form Dramatyczno-Muzycznych OFF-Północna odbędzie się w formule online. Na jego program złożą się cztery spektakle i finał konkursu piosenki aktorskiej, a także nadawane przez teatralne Radio Lutnia spotkania z artystami, warsztaty i panel dyskusyjny.

mat. organizatorów
Koncert „Piosenka jest dobra na wszystko” zakończy tegoroczną edycję festiwalu

– Pandemia znów pokrzyżowała nam plany. Liczyliśmy się z koniecznością zmiany formuły na online, mamy przygotowany program w tej wersji, ale nie ukrywam, że marzyliśmy o osobistym spotkaniu z publicznością – mówi Krzysztof Wawrzyniak, kierownik artystyczny Festiwalu OFF-Północna. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem w dniach 10-18 kwietnia, ale online. Stacjonarnie, choć w razie potrzeby w reżimie sanitarnym, odbędzie się Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty.

Festiwal Małych Form Dramatyczno-Muzycznych OFF-Północna powstał po to, by prezentować różnorodność form współczesnego teatru muzycznego. W tym roku przebiega pod hasłem „Bądź sobą – mimo wszystko”.

To właśnie zderzenie indywidualizmu i jednostki z aspektami otaczającej nas rzeczywistości: społecznymi, kulturowymi czy wyznaniowymi, jest tematem wybranych w tym roku spektakli i recitali – mówi Krzysztof Wawrzyniak.

Festiwal odbędzie się w dniach 10-18 kwietnia online. Na jego program złożą się cztery spektakle i finał konkursu piosenki aktorskiej, a także nadawane przez teatralne Radio Lutnia spotkania z artystami, warsztaty i panel dyskusyjny.

Pierwszego dnia – w sobotę 10 kwietnia o g. 18.30 – na www.offpółnocna.com  oraz w kanale YouTube Teatru Muzycznego w Łodzi zobaczyć będzie można recital „Uwaga! Tu obywatelka!” Karoliny Micuły z Wrocławia, która zaprezentuje wybrane utwory Grzegorza Ciechowskiego i Kory Jackowskiej, podane w nowej jazzującej oprawie. Wyjątkowe spotkanie z legendarnymi utworami, które nie straciły nic ze swojej aktualności.

Dzień później „Złota rybka przed 40”. Magdalena Bochan-Jachimek na warsztat bierze swoje własne plany i pragnienia. Obśmiewa te zrealizowane i opowiada o tych niedostępnych i niemożliwych do osiągnięcia. Stara się nakłonić widzów do dyskusji ­pokazując, że realizacja marzeń nie jest niemożliwa.

W kolejny weekend, w sobotę 17 kwietnia, wirtualna scena OFF-Północnej należeć będzie do stołecznego teatru Potem-o-tem. „Powierzchnie gładkie” to historia, która rozgrywa się w wirtualnej przestrzeni. Jej bohater traci kontakt z dziewczyną, w której zakochał się podczas wideo sesji na czacie. Podczas nocnych poszukiwań w meandrach sieci będzie musiał przełamać kompleksy i skonfrontować się z bolesną przeszłością. Historia o miłości, strachu, niepewności, kłamstwie i autokreacji — o tym, co daje i zabiera nam internet. 

Na finał rozstrzygnięcie III Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Młodzi śpiewający aktorzy staną przed mistrzowskim jury, w którym zasiadają między innymi Wojciech Kościelniak, Piotr Kofta, czy Konrad Imiela. Występ online laureatów konkursu oraz koncert „Piosenka jest dobra na wszystko” zakończą tegoroczną edycję festiwalu.

Dostęp do wydarzeń jest bezpłatny. Osoby, które kupiły bilety i karnety na tegoroczną lub ubiegłoroczną edycję mogą dokonać zwrotu w kasie Teatru Muzycznego w Łodzi w godzinach pracy teatru. Bilety i karnety zakupione przez Bilety24.pl będą zwracane automatycznie.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt