Grali tylko mistrzowie

W siódmej kolejce ekstraligi rugby z dwóch łódzkich drużyn zagrała tylko jedna. Master Pharm Budowlani w Warszawie pokonali Skrę 45:27. Wyjazdowe spotkanie KS Budowlanych z Lechią Gdańsk nie odbyło się z powodu braku zabezpieczenia medycznego.

Goście mogą więc liczyć na to, ze otrzymają punkty walkowerem. Decyzję w tej sprawie podejmie Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby. Na razie Lechia i KS Budowlani mają w tabeli o jeden mecz mniej od rywali. Gdańszczanie z dorobkiem 12 pkt. są na miejscu siódmym. Dwie pozycje niżej plasuje się ekipa z Górniczej, która zdobyła do tej pory tylko dwa oczka.

Tabele ekstraligi otwiera Ogniwo Sopot (32 pkt.), za którym są aktualni mistrzowie Polski (29). Podopieczni Przemysława Szyburskiego i Krzysztofa Szulca w stolicy do przerwy zdobyli tyle punktów, co ich rywale przez cały mecz.

OKS Skra Warszawa - Master Pharm Budowlani SA Łódź 27:45 (12:27). Punkty dla Master Pharm Budowlani: Paul Walters 20, Toma Mchedlidze 10, Wilhelmus Staphorst 5, Tomasz Kozakiewicz 5, Mateusz Matyjak 5.

W następnej kolejce (18-19 maja) w Łodzi KS Budowlani podejmą ostatnią w klasyfikacji Arkę Gdynia, a Master Pharm Budowlani zmierzą się z trzecia od końca Juvenią Kraków.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt