Historia Agnieszki, mamy zastępczej Dominika z zespołem Downa, na portalu W Roli Mamy - wrolimamy.pl. Warto przeczytać!

Dominika poznała jesienią 2018 r. Miał miesiąc, zapalenie płuc i leżał w szpitalu. A ona była wówczas wolontariuszką w ośrodku preadopcyjnym Tuli Luli prowadzonym przez Fundację Gajusz.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Właściwie to nawet nie wiedziała, że idzie do chłopca z zespołem Downa. – To było pierwsze, co wówczas zobaczyłam. Ogarnęło mnie wzruszenie i współczucie. Dziś już sama nie wiem, czy to się wtedy bardziej rzucało w oczy niż teraz, czy po prostu z czasem przestałam widzieć w nim chore dziecko – opowiada Agnieszka.


Sytuacja prawna Dominika była uregulowana już dwa miesiące po jego narodzinach. Teoretycznie mógłby iść do adopcji. W praktyce chętnych nie było. – Wszystkie zdrowe dzieci trafiają z Tuli Luli do rodzin adopcyjnych. Dla dzieci chorych, nawet tych śmiertelnie, znajdujemy kochające rodziny zastępcze – komentuje Tisa Żawrocka Kwiatkowska, szefowa Fundacji.


Reportaż o Agnieszce i Dominiku napisany przez Karolinę Tatarzyńską dla kampanii Rodzina Jest dla Dzieci, został dziś opublikowany na głównej stronie portalu parentingowego https://wrolimamy.pl/. Zachęcamy do przeczytania, a po lekturze - do refleksji nad ideą rodzicielstwa zastępczego.


Jeśli masz pytania lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, napisz do nas lub zadzwoń pod numer 506 980 979.


Serdecznie dziękujemy zespołowi portalu W roli mamy - wrolimamy.pl za podjęcie tego ważnego społecznie tematu. Szczególne podziękowania dla Pani redaktor Agnieszki Jelinek za zrozumienie i zaangażowanie w promocję rodzicielstwa zastępczego.


Ukłony także dla Tomka Ogrodowczyka, fotoreportera, który jako wolontariusz wykonał sesję zdjęciową Agnieszki i Dominika. Zdjęcie jego autorstwa znalazło się na plakacie z cyklu JESTEM RODZINĄ ZASTĘPCZĄ, a kilka innych (m.in. przy pianinie i z piłką) zostało opublikowanych wraz z reportażem.

Cały tekst dostępny na:
https://wrolimamy.pl/jestem-od-tego-by-pokazac-mu-swiat/.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt