Uwieczniono na niej wrażenia studentów KNSA IX PIĘTRO z Politechniki Łódzkiej z pobytu w ukraińskich Karpatach, lokalną kulturę i integrację ze społecznością tamtych regionów. Wypraw z roku 2017 była już 19 wyjazdem Koła. Brało w niej udział ośmioro studentów pod opieką Włodzimierza Witkowskiego i Wojciecha Pardały
Na zdjęciach zobaczyć można świat huculskich wsi, który mimo historycznych związków z Polską jest mało zbadany. Studenci zajmowali się inwentaryzacją XIX-wiecznych huculskich, drewnianych cerkwi, przy okazji uwieczniając na zdjęciach celebrację mszy i tradycje religijne mieszkańców., Częścią wystawy rysunki techniczne wykonane przez studentów oraz zbiór fotografii dokumentujących cerkwie. Zinwentaryzowano 7 cerkwi w miejscowościach Siemakowce (powiat kołomyjski), Borszczów, Tułuków, Oleszków, Lubkowce, Wołczkowce i Orelec (powiat śniatyński).
Na wystawie pokzane są też izby pamięci z ogromnym, wielobarwnym dziedzictwem strojów huculskich, sztuki, rękodzieła i przedmiotów codziennego użytku.
Część zdjęć ma charakter reporterski, uwzględnia często zaskakujące, ale charakterystyczne widoki miasteczek i wsi z regionu ukraińskich Karpat oraz zapisy różnych zdarzeń, przygód i niespodziewanych spotkań, w które obfitowała studencka wyprawa.
Wystawa dostępna jest na III piętrze Fabryki Aktywności Miejskiej, przy ul. Tuwima 10, w godzinach pracy Biura Aktywności Miejskiej.
W dniu 23 września o godz. 17.00 odbędziesie finisaż wystawy, połączony z prelekcją o wyprawie. Prelekcja odbędzie się w sali warsztatowej Fabryki Aktywności Miejskiej (parter), następnie nastąpi zwiedzanie wystawy.
Budynek przy Tuwima 10 jest w pełni dostępny dla osób z ograniczeniami ruchu.