Przez pierwsze dwa tygodnie można było zagłosować w sposób tradycyjny – oddając głos na papierze. Oddanie głosu elektronicznie, przez Internet możliwe było przez całe 4 tygodnie.
W tegorocznej edycji zagłosowało 87.397 osób. Największą popularnością cieszyły się zadania ponadosiedlowe, na które zagłosowało w sumie 72.617 osób. Spośród łódzkich osiedli (a jest ich 36) najczęściej wybierane były projekty z osiedla Teofilów Wielkopolska (na dawnej dzielnicy Bałuty). Tutaj oddano ponad 16 tysięcy głosów. Najmniej głosów przypadło projektom z osiedla Mileszki, bo 374.
- Bardzo cieszymy się, że mimo pandemii i wciąż trudnego i dziwnego czasu dla nas wszystkich, łodzianie pamiętali o Budżecie Obywatelskim i głosowali w tegorocznej edycji. To bardzo ważne, ponieważ to dzięki głosom łodzian będą realizowane te
a nie inne projekty. – mówi Katarzyna Dyzio, dyrektor Biura Aktywności Miejskiej.
Teraz trwa etap sprawdzania oddanych głosów, a także zliczania, które projekty wchodzą do puli zwycięzców. Po ogłoszeniu wyników (które nastąpi do końca 15 listopada), wszystkie projekty zostaną przekazane odpowiednim komórkom Urzędu Miasta. Wygrane projekty będą realizowane w kolejnym – 2022 roku.
Przypomnijmy: mieszkańcy mogli wybrać do 5 projektów ponadosiedlowych oraz do 5 projektów osiedlowych (wybierając je na jednym lub dwóch osiedlach). Do rozdysponowania jest 26 mln zł, z czego 5,5 mln to pieniądze przeznaczone na projekty ponadosiedlowe. Pozostała kwota rozdzielona jest na zadania osiedlowe, na 36 osiedli.