Jesteś bezrobotny? Pomożemy Ci znaleźć pracę, a pensję zapłaci Unia Europejska

Doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, stypendia i staże szkoleniowe, subsydiowane zatrudnienie to kolejne formy pomocy dedykowanej mieszkańcom Łodzi, którzy mają problem ze znalezieniem zatrudnienia lub są w bardzo trudnej sytuacji życiowej. W projektach finansowanych z funduszy europejskich weźmie udział 75 łodzian pochodzących z obszarów rewitalizowanych.

mat. arch. UMŁ
W projektach wezmą udział łodzianie z obszarów rewitalizowanych

Rewitalizacja Łodzi to nie tylko inwestowanie w stare zniszczone budynki, które po remontach odzyskają blask, to przede wszystkim troska i dbałość o ludzi. Jak podkreśla wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski choć rewitalizacja wielu łodzianom nadal kojarzy się z remontami, szczególnie docenić należy jej społeczny charakter: - Gołym okiem widać, jak rewitalizacja zmienia oblicze miasta, jak wiele kamienic i podwórzy jest modernizowanych. Ale rewitalizacja to coś więcej. To praca z człowiekiem. Pomagamy osobom z obszarów rewitalizowanych w znalezieniu pracy w najmądrzejszy możliwy sposób, czyli przekazując im konkretną wiedzę i pomagając w zdobyciu nowych kompetencji lub zmianie kwalifikacji. To jest właśnie prawdziwa rewitalizacja, będąca przykładem dla wielu innych samorządów w całej Polsce. 

W projektach finansowanych z funduszy europejskich, a realizowanych m.in. przez Instytut Nauk Społeczno-Ekonomicznych i Studium Nowoczesnych Technologii Szkoleniowo-Wdrożeniowych weźmie udział 75 łodzian zagrożonych wykluczeniem społecznym. 

- To, co najważniejsze w tym projekcie, a co jest głównym wyzwaniem Łodzi, to osoby zagrożone wykluczeniem, osoby które posiadają bardzo niskie kwalifikacje albo przez długi okres czasu nie pracowały. Obecnie w Łodzi mamy 5 proc. bezrobocie, czyli z naukowego punktu widzenia praktycznie go nie ma. Istnieje natomiast bardzo duży problem osób wykluczonych. Dzisiaj przy użyciu środków unijnych będziemy kierować pomoc właśnie do nich. Łódź skończyła jeden etap: etap walki z bezrobociem jako zjawiskiem społecznym. Teraz czeka nas nie mniej trudne zadanie: walka z wykluczeniem i problemami poszczególnych osób, do której Łódź będzie wykorzystywać środki unijne - tłumaczy Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ.

Projekty realizowane przez Instytut Nauk Społeczno-Ekonomicznych przewiduje szkolenia, staże, subsydiowane formy zatrudnienia dla 50 osób, Studium Nowoczesnych Technologii Szkoleniowo-Wdrożeniowych oferuje natomiast możliwość zdobycia kwalifikacji kierowców zawodowych i opiekunów medycznych 25 łodzianom.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt