Jeszcze więcej czekolady z Łodzi. Nowa inwestycja Barry Callebaut

Szwajcarski potentat w produkcji czekolady, firma Barry Callebaut, rozbudowuje swój zakład w Łodzi. Pracę w nim znajdzie kolejnych 30 osób.

fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Zawieszono wiechę na budowie hali do produkcji czekolady zestalonej
8 zdjęć
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

W czwartek, 20 września zawieszono wiechę na budowie hali do produkcji czekolady zestalonej na terenie fabryki Barry Callebaut. Budowę hali rozpoczęto w lipcu 2018 r., a uruchomienie produkcji nastąpi w pierwszym kwartale 2019 r. Zakład mieści się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Nowym Józefowie.

Jak podkreślił dyrektor fabryki Paweł Glijer, polski oddział jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej grupie Barry Callebaut, która w 55 zakładach rozsianych po całym świecie wytwarza rocznie 1,9 mln ton czekolady, co stanowi ok. ¼ światowej produkcji. Barry Callebaut zaspokaja potrzeby branży spożywczej, skupiając się na producentach artykułów spożywczych, rzemieślnikach i profesjonalnych użytkownikach czekolady, takich jak cukiernicy czy ciastkarze.

Dyrektor Paweł Glijer powiedział: - Łódź jest strategiczną lokalizacją dla Grupy Barry Callebaut. Jesteśmy największą fabryką czekolady w Europie poza Belgią. Dzięki dobrym relacjom z władzami Łodzi i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jest to dobre miejsce do inwestowania i rozwoju firmy. Dzięki temu w ciągu czterech lat potroiliśmy nasz potencjał produkcyjny czekolady płynnej. Teraz budujemy fabrykę czekolady zestalonej, która będzie miała trzy linie produkcyjne. Będzie wytwarzała 40 tys. ton rocznie.

Wojciech Rosicki, wiceprezydent Łodzi powiedział: - Gratuluję dynamicznego rozwoju, cieszę się, że władze Łodzi mogły w tym pomóc. Prowadzimy rozmowy, żeby w Łodzi powstawały kolejne inwestycje firmy Barry Callebaut. Mam nadzieję, że dzięki temu Łódź stanie się faktycznym europejskim centrum produkcji czekolady.  

Firma Barry Callebaut oprócz fabryki czekolady w Łodzi, w 2015 r. utworzyło w naszym mieście również Centrum Usług Wspólnych. – W obu lokalizacjach zatrudniamy ponad 350 osób i wciąż przyjmujemy nowych pracowników. Wraz z nową halą powstanie 30 stanowisk pracy – dodał dyrektor Paweł Glijer.

Polecane aktualności

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Kontakt