Kolejna inwestycja w centrum – nowe oblicze ulicy Ogrodowej

Łódzki deweloper odbudowuje narożnik ul. Ogrodowej z Nowomiejską. W ścisłym centrum Łodzi powstaną mieszkania i lokale użytkowe.

W Manu Park znajdą się 142 lokale mieszkalne oraz 10 lokali usługowych (wizualizacja)
5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

- Ulica Ogrodowa to wyjątkowe miejsce w Łodzi. Właśnie tutaj, jak nigdzie indziej, widać, jaką rolę odgrywa prywatny kapitał w procesie rewitalizacji. Dzisiaj możemy cieszyć się z kolejnej inwestycji, w dodatku całkowicie łódzkiej. Nasz łódzki deweloper, firma Real Development/MRT Philosophy rozpoczął budowę Manu Park i w ten sposób odzyskamy trzeci już narożnik ul. Ogrodowej – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Miasta Łodzi.

Manu Park przy ul. Ogrodowej 4, to najnowsza inwestycja w łódzkim Śródmieściu, realizowana przez Real Development Group/MRT Philosophy. Rozpoczęły się tam już zaawansowane prace budowlane. Łódzki deweloper w niezwykle istotny sposób wpisze się w wielkomiejską zabudowę łódzkiego centrum – odbuduje brakujący narożnik przy skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i Nowomiejskiej.

- Sąsiedztwo mamy znakomite, od ulicy Piotrkowskiej zaczynając, poprzez Manufakturę, a na Ogrodowej Office kończąc - mówi Urszula Aleksandrowicz, prezes MRT Philosophy. - Manu Park, to inwestycja o charakterze wielorodzinnym, w którym zaprojektowano 142 lokale mieszkalne o zróżnicowanej powierzchni i funkcjonalności a także 10 lokali usługowych zlokalizowanych w parterze i na I piętrze budynku - opowiada Urszula Aleksandrowicz.

- Skala inwestycji realizowanych przy ul. Ogrodowej sprawiła, że wszystko od skrzyżowania z ul. Nowomiejską jest nowe albo odnowione. Manufaktura i andel’s Hotel, hotel Puro i biurowiec Ogrodowa Office, nawet sklep Biedronki w pięknie odrestaurowanym pofabrycznym budynku – mówi wiceprezydent Pustelnik.

Poza prywatnymi inwestycjami, wzdłuż ulicy Ogrodowej realizowany jest też szereg miejskich projektów w ramach rewitalizacji. Od tego roku można podziwiać już odrestaurowany pałac Poznańskich, obecnie siedzibę Muzeum Miasta. W planach są jeszcze:

  • przebudowa ul. Ogrodowej z Północną,
  • rewaloryzacja parku Staromiejskiego,
  • modernizacja placu Wolności i rynku Starego Miasta.

Projekty te dopełnią gruntowną odnowę ulicy Ogrodowej i tej części ścisłego centrum Łodzi.

- Inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby zarówno mieszkaniowe, biznesowe oraz lifestylowe. O atrakcyjności Manu Park stanowi również wyjątkowy widok z ogólnodostępnych i prywatnych tarasów na Park Staromiejski oraz Pałac Izraela Poznańskiego. Wysoki parter, stanowi charakterystykę wielkomiejskiej zabudowy, zaś zaprojektowanie budynku w kształcie litery „L”, harmonijnie wpisuje się w istniejącą tkankę architektoniczną miasta i naturalnie uzupełnia brakującą pierzeję ulic Ogrodowej oraz Nowomiejskiej. Prosta forma budynku wraz z podcieniami oraz stonowana kolorystyka, nadaje Manu Park elegancji a to gwarantuje jej pozycję symbolu i wizytówki miasta w tej części Łodzi - podkreśla Urszula Aleksandrowicz.

Manu Park będzie gotowy w drugim kwartale 2022 roku.

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt