Kolejny bolid Lodz Solar Team gotowy

Lodz Solar Team zaprezentowała nowy bolid napędzany energią słoneczną Eagle Two, który wkrótce wyruszy do Australii, gdzie łódzka drużyna po raz kolejny weźmie udział w Bridgestone World Solar Challenge 2017.

fot. Grzegorz Sikora / UMŁ
Prezentacja bolidu Lodz Solar Team
6 zdjęć
fot. Grzegorz Sikora / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Podczas uroczystego odsłonięcia nowego pojazdu prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podziękowała członkom Lodz Solar Team za ich udział w rozwoju Łodzi akademickiej oraz promowanie miasta na arenie międzynarodowej. Zgodziła się także z Prodziekanem ds. Studenckich Politechniki Łódzkiej prof. Witoldem Pawłowskim, który pochwalił studentów za niesamowitą pasję i ciężką pracę jaką wkładają w swoje projekty oraz sukcesy jakie osiągają w międzynarodowych wyścigach. - Dziękuję także uczelni za to, że pozwoliła młodym ludziom zbudować nie tylko ten wspaniały bolid, ale także drużynę, która potrafi wspólnie pracować i rozwiązywać problemy - mówiła prezydent Hanna Zdanowska.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także sponsorzy i partnerzy wspierający drużynę łódzkich studentów oraz znany youtuber Kuba Klawiter, który promuje drużynę medialnie. Studenci z innych łódzkich uczelni także pomogli zaprojektować i zbudować nowy pojazd, który od starego różni kształtem i parametrami umożliwiającymi szybsze i bardziej ergonomiczne działanie.

Polecane aktualności

Dołącz do Łódzkiej Akademii Klimatu

MM / KS

Łódzka Akademia Klimatu to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Green Festival, skierowany… więcej

Rewaloryzacja Parku Jordanka – w grudniu zakończono prace

MM / KS

Park Jordanka powstał w odpowiedzi na prośbę mieszkańców Miasta w 2024 r. Stanowi teren zieleni o… więcej

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

Kontakt