Komunikacja miejska w wakacje

Komunikacja miejska od 1 lipca będzie kursowała według wakacyjnego rozkładu jazdy, który uwzględni prace remontowe na łódzkich ulicach oraz zmniejszone zapotrzebowanie pasażerów na komunikację zbiorową.

fot. z arch. UMŁ
Zmiany wejdą w życie od 1 do 3 lipca
  • Po zakończeniu roku szkolnego rozpocznie się remont torowiska na Gdańskiej i Kopernika. Spowoduje to zamknięcie ulicy dla kierowców i tramwajów. Zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii 12A, 12B, 15 i 17.
  • Kilka linii tramwajowych na wakacje zostanie zawieszonych. Są to głównie linie kursujące w szczycie i wspomagające podstawowy warianty tras.
  • Tramwaje pozostaną przy swojej podstawowej częstotliwości 12 minut. Dodatkowo zostanie wprowadzona inna częstotliwość między porannym, a popołudniowym szczytem, bo podczas wakacji jest mniejsze zapotrzebowanie na komunikację miejską, choćby z powodu braku dzieci dojeżdżających do szkół. 

Wszystkie zmiany wejdą w życie w ciągu trzech dni od 1 do 3 lipca. Wraz z nimi wprowadzimy również korektę rozkładów dla tramwajów kursujących z pętli Kurczaki. Chcemy, aby poszczególne linie się uzupełniały, tworząc lepszą częstotliwość na danym odcinku. Pomoże to na łatwiejsze przesiadki i szybszy dojazd zarówno po ul. Rzgowskiej jak i Paderewskiego.

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt