Koncert "Fortepiany Wolności". Maciej Tubis gra Krzysztofa Komedę

Kolejny koncert z cyklu „Fortepiany Wolności” odbędzie się w niedzielę 5 września przy tężniach na Retkini (ul. Hufcowa 20). Przed publicznością wystąpi wybitny łódzki pianista jazzowy Maciej Tubis. Zaprezentuje autorskie interpretacje standardów Krzysztofa Komedy oraz utwory z własnego repertuaru.

Fot. Damian Olejniczak
Maciej Tubis
4 zdjęcia
Fot. Damian Olejniczak
Fot. Damian Olejniczak
Fot. Damian Olejniczak
Fot. Damian Olejniczak
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Maciej Tubis to nazwisko doskonale znane nie tylko w jazzowym świecie. To pianista, kompozytor, edukator. Jest również asystentem w łódzkiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu. Ma na koncie wiele autorskich płyt, nagranych solo, z zespołem Tubis Trio i w duecie Bolewski&Tubis, który właśnie wydał album z coverami utworów Grzegorza Ciechowskiego. Artysta bezustannie koncertuje, nagrywa, realizuje projekty muzyczne oraz edukacyjne.

Wspólnym mianownikiem dla Komedy i Tubisa jest podobna filozofia tworzenia muzyki. Tak, jak Komeda szukał swojego języka i pierwszy odszedł od wzorców muzyki amerykańskiej, tak Tubis w swoich autorskich płytach także poszukuje własnych rozwiązań. Zderzenie klasycznej wrażliwości Tubisa z twórczością Komedy owocuje muzyką niezwykle wrażliwą, wielopłaszczyznową i ponadczasową. Takie właśnie kompozycje pozostawił po sobie ten ostatni. Dają się interpretować na wiele sposobów, a jedną z takich prób usłyszymy 5 września w ramach projektu „Fortepiany Wolności”. Do repertuaru koncertu Maciej Tubis włączy kompozycje, jakie zawarł na swoich autorskich płytach. Główne inspiracje to twórczości Arvo Parta, muzyka minimalistyczna oraz skandynawski jazz.

„Fortepiany Wolności” to projekt zainicjowany w 2018 r. przez Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych „Soundedit”. Współfinansuje go m.in. budżet miasta Łodzi.

Koncert odbędzie się w niedzielę 5 września o godz. 18:00 przy tężniach na Retkini (ul. Hufcowa 20)

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt