Koncert w zabytkowej Elektrowni i warsztaty LEGO w Fuzji

autor:

Fuzja (Łódź, ul. Milionowa 6A)

26.01.2025

Ponad 20 tysięcy klocków LEGO, koncert w zabytkowym wnętrzu Elektrowni Karola Scheiblera oraz pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy. W najbliższą niedzielę 26 stycznia Fuzja zaprasza na moc atrakcji! Podczas wszystkich wydarzeń na miejscu dostępni będą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy zbierać będą fundusze na wsparcie tegorocznej 33. edycji WOŚP.

W południe Fuzja zaprasza na bezpłatne warsztaty LEGO, które poprowadzi pasjonat tych najpopularniejszych klocków świata oraz twórca profilu „Zbudowane z Klocków”. Spotykamy się w dwóch grupach – o godzinie 12:00 oraz o godzinie 13:30. Zapisy na konkretne godziny prowadzone są na profilu Fuzji na Facebooku. Wydarzenie odbędzie się na pierwszym piętrze restauracji Sartoria zlokalizowanej w Ogrodach Anny. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i budowania niesamowitych konstrukcji z LEGO pod okiem profesjonalistów. Na uczestników czekać będą zarówno te prostsze, jak i bardziej wymagające zadania, m. in. budowanie na zadany temat z wyłączeniem jednego ze zmysłów czy tworzenie konstrukcji wręcz z jubilerską precyzją przy użyciu wagi. Do dyspozycji gości będzie ponad 20 tysięcy klocków!

O godzinie 16:00 w murach Kotłowni zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera odbędzie się koncertzespołów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. Młodzież przy akompaniamencie muzycznym wykona covery popularnych utworów muzyki rozrywkowej, takich twórców jak Elvis Presley, AC/DC czy Dżem oraz utrzymane w podobnej stylistyce utwory autorskie.

Po artystycznej części zapraszamy na pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomu. Słuchacze dowiedzą się, jak poprawnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo- oddechową, jak korzystać z AED, czyli defibrylatora oraz jak postępować w przypadku zadławień.

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt