Sorry Boys
12 lutego, godz. 19:00
Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się w 2010 roku i zebrała znakomite recenzje, a ostatnia pt. „Miłość” w 2019 r. Czwarty album grupy był również pierwszym wypełnionym w całości polskimi tekstami. „Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Bela Komoszyńska: Miłość to najważniejsze słowo świata. Kocham kochać. Na tej płycie jestem piewcą miłości jako Kobieta, jako Matka i Człowiek. Piosenki na nią pisałam w najszczęśliwszym okresie mojego życia. Kobiety, mężczyźni, nasza córka, miasto Warszawa to są bohaterowie, których znam, rozumiem, kocham. Drugi singiel z „Miłości” - piosenka „Absolutni, absolutnie” stała się największym przebojem grupy, osiągając status „Złotego Singla”.
"Interakcje" – Stelmasiak/Smoczyński i koncert zespołu "Krzemiński Reunion Project"
19 lutego, godz. 18:00
Część 1: "Interakcje" – Stelmasiak/Smoczyński
"Interakcje" to niezwykły projekt artystyczny, na który składają się malarstwo i muzyka. Twórczość Małgorzaty Stelmasiak – dla której całym życiem jest zamiłowanie do malarstwa i psychologii (które niejednokrotnie się przenikają) oraz muzyka genialnego skrzypka jazzowego – Mateusza Smoczyńskiego.
Część 2: Koncert zespołu Krzemiński Reunion Project
Krzemiński Reunion Project to klasyczny kwintet jazzowy, wykonujący autorskie kompozycje Piotra Krzemińskiego – trębacza i kompozytora cenionego za wirtuozerię i muzykalność. Jego muzyka inspirowana jest nowoczesnym podejściem do jazzu, podróżami po świecie oraz starym, dobrym, „mainstreamowym” jazzowym brzmieniem. Charakteru kompozycjom nadaje indywidualność każdego z muzyków, a jednocześnie wzajemne zrozumienie oraz świetna muzykalność. Każdy koncert to opowieść o inspiracjach i doświadczeniach zebranych przez lata, dużo radości płynącej ze wspólnego grania a przede wszystkim duża dawka dobrego jazzu! Zespół zagra w składzie: Piotr Krzemiński – trąbka, flugelhorn, Michał Borowski – saksofon tenorowy, Dariusz Petera – instrumenty klawiszowe, Andrzej Zielak – kontrabas, Karol Domański – perkusja.
Możdżer/Danielsson/Fresco
22 lutego, godz. 19:00
Trio Możdżer/ Danielsson/ Fresco odniosło w Polsce niebywały sukces, dotychczas zarezerwowany dla zespołów muzyki popularnej. Wyprzedane sale koncertowe, płyty docierające na same szczyty sprzedaży to osiągnięcia dość zaskakujące jak na zespół grający muzykę improwizowaną. Tajemnicą tego sukcesu jest prawdopodobnie melodyjność i szlachetność brzmienia zespołu oraz imponująca wirtuozeria wszystkich trzech muzyków. Lars Danielsson to jeden z najlepszych jazzowych kontrabasistów Europy, muzyk niezwykle doświadczony grający z równą swobodą jazz awangardowy jak i tzw "jazz środka”, mający w swoim dorobku udział w nagraniach muzyki pop, etno, oraz nagrania klasyczne. Klasycznie wykształcony basista doskonale rozumie się z polskim wirtuozem fortepianu Leszkiem Możdżerem, który równie swobodnie porusza się po różnych stylach muzycznych i dysponuje bardzo podobną wrażliwością. Trzeci artysta - Zohar Fresco to postać szeroko znana w świecie bębnów ramowych, wirtuoz, wizjoner i nauczyciel mający wielu uczniów i naśladowców.
10-lecie LemON na bis akustycznie
26 lutego, godz. 19:00
Akustyczne aranżacje najpopularniejszych utworów zespołu.
"Jesteśmy wdzięczni za Wasze maile, wiadomości i rozmowy. To dzięki Wam powstał pomysł trasy unplugged. Bardzo się cieszymy na ponowne spotkanie z Wami, gdzie tym razem wsłuchacie się w drewno, metal, młoteczki, struny, pudła rezonansowe i wszystko to, na czym da się tworzyć piękne dźwięki. Przyjdźcie, posłuchajcie, powspominajcie razem z Nami. Niech to będą wieczory pełne magii, dobrych myśli i oddechu”.
Monika Brodka "Sadza 2.0"
5 marca, godz. 19:00
Brodka to jeden z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Każda jej płyta przynosi fanom nową odsłonę artystycznej tożsamości, eksperymenty muzyczne i wizualne oraz nowe emocje. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów, producentka, artystka konceptualna oraz wizjonerka. Koncert w Wytwórni odbędzie się w ramach trasy promującej album "Sadza" będzie świetną okazją, żeby posłuchać na żywo osobistego i emocjonalnego materiału Moniki Brodki.
Siesta w drodze: Fabia Rebordao
18 marca, godz. 19:00
"Entuzjaści otwartego, nieskonwencjonalizowanego fado nie mają dziś wątpliwości: obok bogiń: Marizy i Any Moury to właśnie Fábia Rebordão staje się najciekawszą, odważnie poszukującą artystką gatunku. Zakochała się w fado słuchając Amalii Rodrigues. Miała lat piętnaście. W Lizbonie, gdzie się urodziła, nie sposób jednak nie chłonąć także innych luzofońskich brzmień. Fabia od zawsze wielbiła kabowerdyjską mornę, brazylijską bossę, bluesa. Te wpływy uczyniły jej muzykę szczególnie bogatą i barwną. Nie przypadkiem po raz pierwszy słyszałem ją nie w tawernie Alfamy, a w klubie Casa da Morna u Tito Parisa. Wydany w 2011 roku album A Oitava Cor – zapowiada przełom na scenie młodego fado. Ogromny, głęboki głos i otwartość na inne style zbliża ją do Marizy. Diva gości Fabię na scenie podczas kilku swoich koncertów w Europie. Pomaga w karierze. Debiutantka pojawia się też, bagatela, w nowojorskiej Carnegie Hall. Zaczyna komponować. Jej muzyka jest oryginalna, inna. Oprócz wpływów luzofońskich słychać w niej też fascynację klasyką. Fabię wspiera mąż – znakomity pieśniarz, autor i kompozytor Jorge Fernando. To z nim współtworzy część piosenek na swoją drugą płytę Eu, która czyni Fabię Rebordao najgorętszym nazwiskiem muzyki portugalskiej w 2016 roku. Niedługo później odwiedza nas na Siesta Festiwalu i wprawia publiczność w ekstazę swym wykonaniem utworu Pod Papugami – nieskazitelną polszczyzną. Najnowszy projekt Fabii to dwupłytowy album Eu Sou. W części tradycyjnej poświęcony legendzie Amalii, w drugiej zaś połowie nowym brzmieniom w fado".
Marcin Kydryński
Voo Voo
25 marca, godz. 20:00
Trudno znaleźć zespół podobny do Voo Voo, który od lat jest synonimem muzycznego kunsztu, a zarazem wciąż poszukuje i nie daje się wpisać w sztywne ramy podziałów gatunkowych. Grupa Wojciecha Waglewskiego znana jest przede wszystkim z niepowtarzalnych występów na żywo. Najnowsza płyta Voo Voo, zatytułowana „Premiera” jest po części wynikiem doskonałej koncertowej passy, a także chęci zaprezentowania publiczności aktualnej formy zespołu. Większość utworów została zarejestrowana „na setkę” podczas improwizacji na żywo w studio. Podczas koncertu zespól zaprezentuje utwory z najnowszej płyty, a także te najbardziej znane i cenione przez fanów.
Więcej informacji: link