Końcówka prac na Składowej i Knychalskiego. To nowe woonerfy w NCŁ

Dobiega końca przebudowa ulic Knychalskiego i Składowej w Nowym Centrum Łodzi. Oprócz zmiany geometrii ulic, prace obejmowały m.in. posadzenie 62 drzew, ustawienie ławek i stojaków na rowery.

fot. Grzegorz Sikora / UMŁ
Przebudowana ul. Knychalskiego
4 zdjęcia
fot. Grzegorz Sikora / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Obie ulice poddano kompleksowej przebudowie obejmującej usunięcie kolizji infrastrukturalnych, modernizację sieci podziemnych oraz całkowitą zmianę geometrii ulic. Ulice Knychalskiego i Składowa będą miały uspokojony ruch samochodowy z myślą o obsłudze komunikacji lokalnej – zarówno dla mieszkańców, jak i pracowników firm i nowych biurowców działających w tym miejscu.

Jak podkreślił Marcin Dyguda, z Zarządu Inwestycji Miejskich, największe zmiany dokonały się na ulicy Knychalskiego. W jej centralnej części powstał deptak z zielenią, ławkami i elementami małej architektury. Ruch samochodowy będzie odbywał się na dwóch jednokierunkowych jezdniach po obu stronach pasażu. Zmiany dotyczą też ulicy Smugowej, która po przebudowie stanie się jednokierunkowa, od alei Rodziny Scheiblerów do ul. POW. Są już na niej specjalne szykany, wyniesione skrzyżowania i inne elementy wymuszające zwolnienie.

Na obu ulicach ułożono ponad 56 tys. mkw. płyt i kostki granitowej, posadzono 62 drzewa, ustawiono ponad 40 ławek. Są już stojaki na rowery, a wkrótce pojawią się kosze na śmieci.

Marcin Dyguda, z Zarządu Inwestycji Miejskich przypomniał, że przebudowy tych ulic nie można było zrealizować wcześniej, gdyż harmonogram prac musiał być skoordynowany z innymi inwestycjami w tym rejonie, m.in. budową nowego biurowca Nowa Fabryczna firmy Skanska przy ul. Składowej oraz budową nowych instalacji podziemnych i przyłączy.

Prace przy przebudowie ulic Knychalskiego i Składowej powinny zakończyć się w grudniu 2017 r. Koszty inwestycji, zgodnie z planami, zamkną się kwotą 5 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt