Końcówka prac na Traugutta. Ulica będzie oddana do użytku w lipcu

Kładziemy asfalt na ul. Traugutta. To znak, że prace są na ostatniej prostej. Prosta jest także ulica, która powróciła do historycznego kształtu.

fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Prace są na ostatniej prostej
5 zdjęć
fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Przebudowa ulicy Traugutta dobiega końca. Prowadzone są ostatnie prace brukarskie i trwa układanie asfaltu. 

- Ulica zmieniła swój kształt. Przywróciliśmy jej historyczny przebieg. Dzięki temu, między Łódzkim Domem Kultury a ul. Kilińskiego, po zakończeniu budowy tunelu średnicowego będzie można zaaranżować miejski plac z prawdziwego zdarzenia - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. 

Łącząca Nowe Centrum Łodzi i Dworzec Fabryczny z ul. Piotrkowską ulica Traugutta ma wszystko nowe: węższą jezdnię, która idealnie odpowiada śródmiejskim realiom i natężeniu ruchu w tym miejscu, szerokie, równe chodniki, oświetlenie w stylizowanych lampach i podziemne instalacje. 

- Szpaler drzew uzupełniliśmy o 39 platanów. Wkrótce pojawią się także ozdobne krzewy - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Wzdłuż nowej jezdni powstaną także wydzielone miejsca parkingowe, pojawią się dodatkowe zieleńce. Na chodnikach staną ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Oświetlone będą także niektóre z koron drzew oraz zieleńce. Ulica zostanie oddana do użytku w lipcu.

Polecane aktualności

Dołącz do Łódzkiej Akademii Klimatu

MM / KS

Łódzka Akademia Klimatu to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Green Festival, skierowany… więcej

Rewaloryzacja Parku Jordanka – w grudniu zakończono prace

MM / KS

Park Jordanka powstał w odpowiedzi na prośbę mieszkańców Miasta w 2024 r. Stanowi teren zieleni o… więcej

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

Kontakt