Konferencja Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego 2024 odbędzie się w Łodzi!

Łódź stanie się ważnym punktem na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. W przyszłym roku miasto będzie gospodarzem 20. zgromadzenia i konferencji ERIH.

Od 23 do 25 października 2024 roku odbędzie się w Łodzi doroczna, już 20. konferencja zgromadzenia ERIH, czyli Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. Jest to sieć informacji turystycznych koncentrująca się w około przemysłowego dziedzictwa kulturowego Europy. Przypada na nią około 350 punktów członkowskich z 27 krajów, przy czym 100 z nich, to określone przez ERIH jako Anchor Point’s (z ang. punkty kotwiczne), obiekty o szczególnym znaczeniu kulturowym w historii przemysłowej Europy.

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt