Krakowskie delegacje piłkarzy ŁKS

W sobotę dwie piłkarskie drużyny ŁKS będą walczyły o punkty na krakowskich boiskach. O godzinie 15:00 w meczu drugiej kolejki Betclic I Ligi łodzianie rozpoczną przy Reymonta starcie z Wisłą. Dwie godziny później konfrontacją z Hutnikiem na Suchych Stawach drugoligowe rozgrywki zainaugurują rezerwy ekipy z al. Unii.

Fot: Dawid Figura

- Do rywalizacji przystępujemy po wielu zmianach kadrowych. Dołączyła do nas grupa nowych, młodych zawodników. Zobaczymy, jak szybko po tych zmianach zespół przystosuje się do drugoligowej rywalizacji. Kadrę mamy zamkniętą, jednak trzeba pamiętać, że zmiany w drugoligowym zespole ŁKS nie ograniczają się do przerw między rundami. Są ciągłe. Jesteśmy zapleczem pierwszej drużyny i cały czas musimy być gotowi na roszady i adaptować się do nich – powiedział przed wyjazdem pod Wawel trener ŁKS II Konrad Gerega.

Jego podopieczni rozpoczną sezon konfrontacją z ekipą, która w poprzednich rozgrywkach nie ukrywała pierwszoligowych aspiracji. Szkoleniowiec nie demonizuje jednak rywala i samej inauguracji rozgrywek.

- Start ligi jest bardzo mocno przereklamowany. To jest jedna kolejka z trzydziestu czterech i wszystko dopiero się będzie rozkręcało. Podchodzę więc do tego bardzo spokojnie. Myślę, że dopiero po czterech, pięciu kolejkach będziemy wiedzieli, na co stać ten zespół. Na pewno nie trzeba motywować zawodników do rywalizacji na poziomie drugiej ligi. Jeżeli chodzi o najbliższego rywala, to już pod koniec poprzedniego sezonu doszło tam do zmiany trenera. W tej chwili w Hutniku jest chyba jeszcze więcej niepewności, niż u nas – podsumował Gerega.

Pewni swoich możliwości są natomiast gracze pierwszej drużyny ŁKS, którzy z optymizmem czekają na konfrontację z krakowską Wisłą. Ten zespół po inauguracyjnym zwycięstwie 4:0 z mielecką Stalą objął prowadzenie w rozgrywkach, jednak dla podopiecznych Szymona Grabowskiego nie ma to większego znaczenia.

- Jesteśmy dobrze nastawieni do meczu z Wisłą. Ciężko pracowaliśmy w tym tygodniu i do Krakowa jedziemy po zwycięstwo – powiedział pomocnik ŁKS Michał Mokrzycki. W pierwszej kolejce łodzianie przed własną publicznością wygrali 1:0 ze Zniczem Pruszków i z trzema punktami na koncie są aktualnie na szóstej pozycji.  

Fot: Dawid Figura

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt