Trzy karafki – trzy różne wody. Dwie butelkowane, ze sklepu, trzecia – łódzka kranówka. Każda karafka oznaczona literami „A”, „B” i „C”. Łodzianie odpoczywający w Parku na Zdrowiu, podchodzili, próbowali każdej i oceniali. Niektórzy byli zaskoczeni, inni przyznawali, że łódzką kranówkę – piją od lat.
Łódzka woda pochodzi ze studni głębinowych, z pokładów jurajskich, kredowych, trzecio- i czwartorzędowych. Jest także źródłem wielu minerałów, cennych dla organizmu człowieka. W jednym litrze łódzkiej kranówki jest 71 mg wapnia, 6,7 mg magnezu, 1,1 mg potasu oraz 5,5 mg sodu. Pod tym względem jest ona porównywalna z kupowanymi w sklepach wodami butelkowanymi.
Łódzka kranówka jest czysta, dobra, tania, a jej spożycie nie przyczynia się do zanieczyszczania środowiska naturalnego ogromnymi ilościami plastikowych odpadów. Kupując wodę w plastikowych butelkach codziennie produkujemy tony trudnych do utylizacji odpadów. Tymczasem wodę w Łodzi można pić prosto z kranu, a jej jakość jest ciągle monitorowana. Na dodatek woda z kranu, która co pokazał piątkowy „Kranówka challenge” w parku na Zdrowiu, wygrywa z wodami butelkowanymi, jest też od nich zdecydowanie tańsza. 1,5 litrowa woda potrafi kosztować ponad 2 złote, gdy za tę samą ilość kranówki zapłacimy niecały grosz!