Lato z Teatrem Powszechnym

Teatr Powszechny po raz kolejny robi ukłon w stronę łodzian i gra aż do końca lipca. Nowy sezon rozpocznie w tymczasowej siedzibie, w dawnym kinie „Bałtyk”.

12 premier, 363 przedstawienia, ponad 130 tys. widzów. Teatr Powszechny podsumowuje mijający sezon i… wciąż go nie kończy. Do 30 lipca na obu scenach widzowie będą mogli oglądać repertuarowe spektakle teatru. 24 i 25 lipca na Małej Scenie wystawiona zostanie prapremiera sztuki „Ostatni świadkowie”. Spektakl wyreżyserowany przez Arkadiusza Wójcika, przygotowany we współpracy z grupą seniorów „Jesteśmy”. Z okazji 594. Urodzin Łodzi jedna z ulubionych komedii „Pomoc domowa” wystawiona zostanie 30 lipca na Rynku Manufaktury. Bezpłatne wejściówki na spektakl będzie można odbierać w Manufakturze na stoisku Teatru Powszechnego koło punktu informacyjnego w galerii handlowej. Wejściówki dostępne będą od 27 lipca, od  godz. 14 i 19.

- Przed nami miesiąc grania. Jednocześnie przygotowujemy się do modernizacji dużej sceny – zapowiedziała Ewa Pilawska, dyrektor Powszechnego, na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej przez Teatr i Wydział Kultury magistratu. - To ogromne przedsięwzięcie dla całego zespołu, niosące ze sobą wiele niewiadomych. W ciągu dwóch lat ma powstać nowoczesny obiekt, który – mam nadzieję – spełniał będzie oczekiwania i widzów, i całego zespołu teatralnego. Stworzyliśmy z publicznością wspólnotę, która powinna nam pomóc przetrwać trudny czas jakim będzie granie na tymczasowej scenie.

- Projekt modernizacji teatru wpisuje się w program rewitalizacji społecznej, a to z kolei pozwala na aplikowanie o dodatkowe środki  unijne – dodała Halina Bernat wicedyrektor Wydziału Kultury UMŁ, gratulując jednocześnie pani dyr. Pilawskiej i jej zespołowi sprawnego i szybkiego przygotowania niezbędnych dokumentów oraz procedur.   

Dzięki trójstronnemu porozumieniu zawartemu między władzami miasta, Urzędem Marszałkowskim oraz dyrekcją Teatru Powszechnego, w nowym sezonie przedstawienia wystawiane będą w dawnym kinie Bałtyk przy ul. Narutowicza.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt