ŁKS Łódź bez licencji na grę w Ekstraklasie! Widzew Łódź pod nadzorem komisji

Kibice ŁKS przeżywają ostatnio trudny czas. Najpierw informacja o odejściu Antonio Dominguez, później niepokojący raport finansowy, a teraz informacja o braku przyznania licencji na grę w Ekstraklasie w przypadku awansu. Takową otrzymał Widzew, jednak pod pewnymi warunkami. 

fot. ŁKS
ŁKS stadion
2 zdjęcia
fot. ŁKS
fot. Widzew
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Komisja licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformowała, które kluby z Fortuna 1. Ligi w przypadku awansu mogą liczyć na przyznanie licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wśród ewentualnych szczęśliwców rozpatrywane były wnioski Widzewa i ŁKS. 

Widzew Łódź z nadzorem 

RTS licencję otrzymał. Jednak podobnie jak na ich najgroźniejszego rywala w drodze o bezpośredni awans - Arkę Gdynia, komisja nałożyła nadzór infrastrukturalny i finansowy. Nie ma się jednak czego obawiać, bo to tylko rutynowe zapisy licencyjne. 

ŁKS bez licencji 

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Łódzkim Klubie Sportowy. Jest to jedyny klub, który spośród kandydatów do awansu nie otrzymał licencji. W komunikacie związku czytamy:

"Komisja postanowiła nie przyznać Klubowi ŁKS Łódź: - licencji upoważniającej Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.02, F.03, F.04 oraz F.05.”

Zapisy, o których pisze PZPN tyczą się spraw finansowych takich jak: zaległości wobec piłkarzy, pracowników, urzędu skarbowego, ZUS czy federacji piłkarskiej. Od powyższej decyzji przysługuje odwołanie w terminie pięciu dni. 

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Dołącz do Łódzkiej Akademii Klimatu

MM / KS

Łódzka Akademia Klimatu to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Green Festival, skierowany… więcej

Rewaloryzacja Parku Jordanka – w grudniu zakończono prace

MM / KS

Park Jordanka powstał w odpowiedzi na prośbę mieszkańców Miasta w 2024 r. Stanowi teren zieleni o… więcej

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

Kontakt