Łódź Buduje mimo pandemii

33 odnowione nieruchomości, a w nich blisko 250 mieszkań. 18 przebudowanych gruntówek, a na nich 7 kilometrów równej jezdni. To tylko część inwestycji realizowanych aktualnie w Łodzi pomimo pandemii koronawirusa.

fot. materiały UMŁ
Łódź buduje mimo pandemii. Jedną z inwestycji, które dobiegają końca, jest remont Pałacu Poznańskich.
2 zdjęcia
fot. materiały UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

- Jestem przekonana, że inwestycje będą kołem zamachowym dla naszej lokalnej gospodarki, kiedy skończy się pandemia. Dlatego nie zwalniamy z miejskimi projektami, kontynuujemy rozpoczęte budowy i zaczynamy kolejne. Placów budowy będzie konsekwentnie przybywać. Właśnie rozstrzygnęliśmy przetarg na remont konserwatorski kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 102. Zaraz podpiszemy umowę na budowę parkingów wielopoziomowych w partnerstwie publiczno-prywatnym – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

Miasto ogłosiło też przetarg na przebudowę ul. Obywatelskiej. To jedna z największych inwestycji w Planie dla Osiedli. - Tylko w tym roku zrealizujemy 43 zadania z tego planu, w tym 18 gruntówek na których pojawi się ponad 7 km nowych asfaltowych jezdni – zapowiada prezydent Łodzi.

Poza ulicą Obywatelską, w ramach Planu dla Osiedli zostanie także wyremontowana ul. Traktorowa, Mierzejowa, Zakrzewska, czy też ułożone chodniki w ul. Pienistej.

Również w tym roku zostaną oddane do użytku 33 gruntownie wyremontowane budynki, a w nich prawie 250 mieszkań i 80 lokali użytkowych, dla małych i średnich firm, biblioteki, muzea i domy kultury. Wśród tych budynków są pierwsze odnowione kamienice przy ul. Włókienniczej. Tam rozpoczną się zaraz prace przy fasadach, które zyskają zdobiony detalami wielkomiejski sznyt.

Na liście kamienic, które zostaną oddane do użytku w tym roku są m.in. budynki przy ulicach: Gdańskiej 1, Kilińskiego 39, Tuwima 33, 35 i 52, Wschodniej 24 i 42, Piotrkowskiej 77, Roosevelta 17, czy Sienkiewicza 56 i 79, a także Księży Młyn 8 i 10 oraz przy Przędzalnianej 49.

 - Skończymy też prace w wyjątkowych łódzkich zabytkach, pałacach Poznańskich i Scheiblerów oraz w Białej Fabryce. Zaczniemy natomiast remont domu Majewskiego, jednego z najwybitniejszych łódzkich architektów. Będziemy też remontować kolejne domy robotnicze na Księżym Młynie – informuje prezydent Zdanowska.

Do tego miasto realizuje duże projekty transportowe. W wakacje gotowa będzie zachodnia nitka Rydza-Śmigłego i zaczną się prace na drugiej jezdni. W wakacje odebrane zostaną dokumentacje projektowe i ogłoszone przetargi na skrzyżowanie Kilińskiego/Dąbrowskiego, Przybyszewskiego, dalszy ciąg Śmigłego-Rydza i Niższej oraz na ul. Rzgowską. Prace nie zwalniają także na terenie Orientrium. Budowa przebiega tam bez zakłóceń, a otwarcie samego obiektu jest zaplanowane na pierwszą połowę przyszłego roku.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt