Łódź czarnym koniem turystyki w Polsce? ŁOT podsumowuje rok działalności

Kilkaset publikacji w mediach polskich i zagranicznych, znaczące wyróżnienia branżowe dla miasta i jego obiektów. Łódzka Organizacja Turystyczna powstała w maju 2017 roku, ale w pełnym zakresie działa od niespełna roku, a już ma na koncie wymierne sukcesy.

mat. UMŁ
Widoczny jest wyraźny postęp w turystyce branżowej i weekendowej
2 zdjęcia
mat. UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

- Jestem przekonany, że Łódź choć nie ma morza ani Barbakanu może być idealnym kierunkiem turystyki weekendowej i biznesowej. Taka idea przyświecała powołaniu w maju 2017 r. Łódzkiej Organizacji Turystycznej, choć niektórzy powątpiewali w sens tego przedsięwzięcia. Zadbaliśmy jednak o to, by stworzyć profesjonalny zespół fachowców i pasjonatów jednocześnie, którzy swoją pracą w kilkanaście miesięcy dowiedli słuszności tej inicjatywy i pokazali, że promowane w sposób profesjonalny nasze miasto ma duży potencjał turystyczny - mówi Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent miasta i przewodniczący Rady ŁOT.    

W chwili obecnej ŁOT zrzesza już 57 podmiotów, czyli niemal tyle ile Regionalna Organizacja Turystyczna. Prowadzi w czterech językach stronę lodz.travel, przygotowuje także wydawnictwa promocyjne w różnych wersjach językowych (np. Łodź na weekend), a w aż 8 udostępnia film promujący Łódź.

Zasięg postów ŁOT na portalach społecznościowych przekroczył w 2018 roku 2 mln osób, a siedzibę organizacji odwiedziło 26 tys. turystów, w tym blisko 6 tys. z zagranicy.

- Uruchomiliśmy także sklep z gadżetami. Zorganizowaliśmy kilkadziesiąt podróży prasowych i branżowych, czego efektem było kilkaset artykułów w prasie zagranicznej, nie tylko specjalistycznej, ale np. tak poczytnych tytułach jak Marie Claire - dodaje Tomasz Koralewski, prezes ŁOT.

Efekty tych działań są bardzo wymierne: sukces w rankingu prestiżowego wydawnictwa Lonely Planet, które uznało Łódź za drugie najbardziej atrakcyjne miejsce podróży na 2019 r. Zaowocowało to publikacjami o ekwiwalencie reklamowym w wysokości ponad 1 mln 600 tys. zł. Sukcesem jest także wyróżnienie dla Aparthotel Stare Kino Cinema Residence w Łodzi w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny roku 2018 oraz przede wszystkim wzrost liczby turystów odwiedzających Łódź. Dokładne dane rok do roku poznamy w marcu, ale sygnały dochodzące z branży wskazują na wyraźną tendencję wzrostową w tym zakresie.  

- Oczywiście, nadal pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. Widzimy wyraźny postęp w turystyce branżowej i weekendowej, natomiast nadal nie w pełni wykorzystany jest potencjał turystyki typu leisure, który w moim przekonaniu Łódź ma ogromny dzięki unikatowości swojego fabrycznego dziedzictwa - dodaje Koralewski i zapewnia, że w 2019 roku działania ŁOT skierowane będą również na ten segment rynku.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt