Łódź rewitalizuje. Kończymy remont kamienicy przy Tuwima 46

Przeszklona ściana, odrestaurowana secesyjna elewacja i patio z siedmiometrowymi drzewami łączące kamienicę z zupełnie nowym budynkiem towarzyszącym przestrzeni EC1 Łódź - Miasto Kultury to efekt prac remontowych przy ulicy Tuwima 46.

fot. Stefan Brajter
Murowana ściana zamieniona na szklaną. Dobudowane dwie oficyny i poddasze. Na podwórzu posadzone siedmiometrowe klony. Kończy się generalny remont najdroższej kamienicy w łódzkim śródmieściu.
10 zdjęć
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

Budynek został rozbudowany o dwie nowe części: oficynę północną i zachodnią. Poddasze budynku frontowego oraz istniejącej oficyny wschodniej zostało nadbudowane. Wejście główne oraz winda dostępne będą z poziomu terenu. Kompleks przyłączony został do instalacji centralnego ogrzewania. Na zewnątrz budynku urządzony został ogólnodostępny dziedziniec, na którym zasadzonych zostało sześć siedmiometrowych klonów. W nowo wybudowanej części powstanie zewnętrzny taras biblioteki o funkcji rekreacyjnej.

Od strony ulicy Tuwima kamienica znów wygląda jak przed laty. Do zabytkowego frontu została dostawiona zupełnie nowa bryła, plomba, która połączyła zabytkowy fragment budynku z siedzibą EC1.

- Inwestycja przy ulicy Tuwima 46 to świetny przykład połączenia nowoczesnej architektury z zabytkową. Oddajemy do użytkowania ponad 115 pomieszczeń biurowych dla EC1 plus pomieszczenia techniczne i komunikacyjne – mówi Rafał Michaś z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Kamienica zmieniła swoją funkcję z mieszkalnej na biurowo-usługową. Główną część zajmą biura instytucji EC1. Powstaną także: nowoczesna biblioteka publiczna oraz trzy lokale usługowe na parterze od strony ul. Tuwima.

- Inwestycja w takiej skali to duże wyzwanie, ale jesteśmy zadowoleni z efektu. Obecnie trwają prace wykończeniowe. W ciągu najbliższych tygodni powinni zacząć wprowadzać się najemcy – mówi Tomasz Cichocki, przedstawiciel firmy MOSTOSTAL Warszawa.

Dokumentację projektu remontu i przebudowy budynku przygotowali architekci z łódzkiej pracowni architektonicznej BIPROWŁÓK.

Za pierwszą koncepcję i projekt funkcjonalno-wykonawczy odpowiada biuro SUD Polska. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Mostostal Warszawa, dla której projekt budowlano-wykonawczy przygotowała pracownia Vis-A-Art Biuro Projektowe Dariusz Nitecki.

Wartość inwestycji to 28 841 657,60 zł i jest to najdroższy remont kamienicy w łódzkim śródmieściu. Umowa z firmą Umowa z firmą MOSTOSTAL Warszawa S.A. została podpisana 3 stycznia 2018 roku.

Polecane aktualności

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Kontakt