- W Sport Arenie, w jednym z trzech naszych miejskich powszechnych punktów szczepień, miejskie Centrum Medyczne im. Rydygiera przygotowało się, by każdego dnia szczepić po 1000 dziennie. Dodam więcej, nowa infrastruktura - boksy do badania i wykonywania szczepienia, sprzęt medyczny, lodówki, ale i przede wszystkim zatrudniona kadra medyczna pozwala poradni, by zwiększyć liczbę wykonywanych dziennie szczepień nawet do 2000 każdego dnia. I najważniejsze. Wczoraj (w czwartek 22 kwietnia) Rydygier dostał potwierdzenie dostawy 7.000 szczepionek do wykorzystania od 26 kwietnia do 2 maja. Wczoraj też ruszyły zapisy na szczepienia do tego punktu. Taki sam punkt szczepień powszechnych powstał w hali sportowej przy ul. Skorupki. Tam Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera przygotowało punkt szczepień na kolejne 1000 osób dziennie. Zaś nasz Bionanopark jest gotowy, by od poniedziałku 26 kwietnia szczepić po 500 osób każdego dnia. My jesteśmy gotowi. Teraz ruch po stronie NFZ i wojewody. Na ten moment chociażby punkt szczepień w Bionanoparku nie ma jeszcze zapewnionych dostaw 500 szczepionek dziennie. Nie wiemy też jeszcze, na kiedy dostawy szczepionek dla "Jonschera" zapewni Agencja Rezerw. Mam nadzieję, że przygotowane na 100% trzy punkty szczepień i gotowa kadra medyczna i administracyjna nie będą bezczynnie czekać – mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.
Marta Nowak, prezes Centrum Medycznego im. Rydygiera dodaje, że już dziś,
w piątek 23.04 do punktu szczepień w Sport Arenie na okres od 27.04 do 2.05 zapisało się 1000 osób.
- Na przyszły tydzień mamy zapewnioną dostawę 7 tys. szczepionek firmy Moderna. Liczymy, że szczepionki, bez opóźnień, dojadą w poniedziałek 26 kwietnia, a 27 kwietnia rozpoczniemy szczepienie w tym punkcie. Dodam, że już na kolejny tydzień, na okres od 3 do 9 maja Agencja Rezerw zaproponowała nam dostawę kolejnych 7.600 dawek szczepionki. Jesteśmy gotowi by szczepić - zapewnia prezes Nowak.
Adam Wieczorek, wiceprezydent miasta Łodzi podkreśla, że wraz z uruchomieniem miejskich punktów szczepień powszechnych potencjał szczepienia wzrośnie z 43 tys. do 64 tys. dawek tygodniowo. Co oznacza, że pozostałą jeszcze populację dorosłych łodzian można zaszczepić pierwszą dawką w ciągu ok. 7 tyg.