Łódź stanie się stolicą gospodarczej i politycznej dyskusji na temat przyszłości miast przemysłowych

Pierwsza edycja Międzynarodowego Kongresu „Regeneracja Miast Przemysłowych” w Łodzi odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 22-23 czerwca 2021.W debatach, panelach dyskusyjnych, potyczkach oraz prezentacjach weźmie udział ponad 150 prelegentów z całego świata. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi oraz Open Eyes Economy.

Pierwsza edycja Międzynarodowego Kongresu „Regeneracja Miast Przemysłowych” w Łodzi odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 22-23 czerwca 2021.

Wśród gości dwudniowego spotkania znajdą się mówcy z całego świata, w tym przedstawiciele samorządów terytorialnych, organizacji miejskich ale także biznesu: architektów, inwestorów, deweloperów, firm budowlanych, m.in. Stefan Mayr (Supervien Urbanism Vienna), Filipo Logi (Siemens Mobility and HaCon), Sandra Piesik (3 idea B.V. Amsterdam), Janusz Michałek (Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna), Joanna Erdman (ING), Naotoshu Mishida (Hitachi Europe) czy Margrethe Vestager (Komisja Europejska). O tym, że młode pokolenie będzie stanowić ważny element wydarzenia, świadczy włączenie do dyskusji studentów łódzkich uczelni – tematy i wystąpienia zgłoszone przez nich w specjalnym konkursie znajdą odzwierciedlenie w bloku sesji specjalnych.

Przez dwa dni Łódź, będąca częścią miejskiego dziedzictwa epoki przemysłowej, stanie się nieoficjalną stolicą gospodarczej i politycznej dyskusji na temat przyszłości miast przemysłowych. Stacjonarna wersja wydarzenia odbędzie się w zrewitalizowanej byłej łódzkiej elektrociepłowni EC1, która stanowić będzie idealne tło do prowadzenia merytorycznych rozmów.

Spotkanie w wersji online

Hybrydowy format wydarzenia podyktowany jest utrudnieniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną. Organizatorzy, dzięki innowacyjnej i interaktywnej wirtualnej platformie, zapewnią wyjątkowe doświadczenia delegatom oraz wszystkim zainteresowanym – niezależnie od miejsca, w którym będą się znajdować.  Osoby zarejestrowane na wydarzenie będą mieć możliwość śledzenia programu na żywo, bieżącego komentowania i zadawania pytań oraz networkingu czy dostępu do strefy expo. Rejestracja na wydarzenie na stronie www.regeneracjamiast.pl.

Na program Kongresu złoży się 12 bloków tematycznych (po 6 bloków każdego dnia) oraz cztery sesje  plenarne. Łącznie uczestników czeka ponad 40 godzin inspirujących dyskusji, potyczek, prelekcji i wykładów. Dominować będzie tematyka nowej polityki przemysłowej, finansowania regeneracji miast, nowego życia terenów i obiektów poprzemysłowych, miejskich miejsc spotkań, retrowersji, mobilności wewnątrz miast i konurbacji przemysłowych.

- Łódź się zmienia i  buduje nową tożsamość w oparciu o swoją przemysłową historię. W naszym mieście realizowany jest obecnie największy w Polsce projekt rewitalizacji obszarowej. Zaniedbane przestrzenie pofabryczne zyskują nowy wygląd, nowe funkcje, nowe życie – na powrót wypełniają się ludźmi. Ogromnie się cieszę, że do Łodzi przyjedzie ponad 150 prelegentów i panelistów z całego świata, bo to niepowtarzalna okazja nie tylko do dyskusji na temat przyszłości miast przemysłowych, takich jak Łódź, ale też wspaniała okazja do zaprezentowania potencjału naszego Miasta oraz promocji gospodarczej Łodzi i regionu. Kongres nie mógłby dojść do skutku gdyby nie Profesor Jerzy Hausner, Przewodniczący Rady Programowej Kongresu i twórca ruchu Open Eye Economy oraz cała Rada Programowa, ponad 20 ekspertów wywodzących się z nauki oraz biznesu, którzy pomogli nam stworzyć niezwykle interesujący i bogaty program. Otrzymacie go Państwo w materiałach i sami będziecie mogli ocenić. Panie Profesorze, na Pana ręce składam serdeczne podziękowania dla Pana osobiście oraz całej Rady Programowej. Zapraszamy do Łodzi zawsze, a w szczególności 22-23 czerwca do udziału w Kongresie! – powiedział Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta Łodzi

Dzięki ogłoszonej tuż przed weekendem decyzji o kolejnym etapie luzowania obostrzeń, będziemy mogli zrealizować Kongres, nie tylko na platformie online, ale także w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Wydarzenie jest bezpłatne, a aby wziąć w nim udział wystarczy się zarejestrować na stronie www.regeneracjamiast.pl. Dodatkowo wszyscy uczestnicy Kongresu otrzymają w pakiecie możliwość zwiedzania Centrum Nauki i Techniki oraz obejrzenia seansu w Planetarium.

 

Kongres Regeneracja Miast Przemysłowych

22-23 czerwca 2021, formuła hybrydowa

EC1 Łódź, ul. Targowa 1/3 oraz online

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt