Hala powstała dzięki zaangażowaniu pasjonatów curlingu, którego korzenie sięgają średniowiecznej Szkocji. Obecnie jest to dyscyplina olimpijska, systematycznie powiększająca grono swoich sympatyków. Ma ich również Łódź, gdzie z powodzeniem działa POS – jeden z najprężniejszych klubów curlingowych w naszym kraju. Zrzeszeni w nim zawodnicy mają do swojej dyspozycji najnowocześniejszą arenę curlingową w Europie Środkowo-Wschodniej. Hala przy ulicy Śnieżnej ma m.in. cztery pełnowymiarowe tory, wyposażone w kamienie z granitu pochodzącego ze szkockiej wyspy Ailsa Craig. Takich samych używa się podczas igrzysk olimpijskich.
Hala nie tylko dla profesjonalistów
Czwarty rok działalności arena Curling Łódź zainaugurowała 10 września, mistrzostwami województwa łódzkiego. Po tej imprezie odbył się otwarty trening curlingu, na którym pod okiem czołowych polskich zawodników każdy chętny mógł się nauczyć podstaw tej dyscypliny sportu. Od tego momentu hala nie pustoszeje. Oprócz treningów odbywają się w niej mecze Polskiej Ligi Curlingu, a także mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych i zawody międzynarodowe.
Międzynarodowe imprezy w Łodzi
W październiku o medale walczyli w Łodzi m.in. juniorzy. W tej kategorii wiekowej zespoły POS Łódź sięgnęły po cztery medale, zdobywając mistrzostwo (Martyna Szymanowska, Szymon Figatowski) i wicemistrzostwo (Maja Frynia, Antoni Frynia) kraju w rywalizacji par mieszanych oraz srebro w turnieju chłopców (Maksym Grzelka, Dawid Kowalczyk, Jakub Bartczak) i brąz wśród dziewcząt (Aleksandra Bartczak, Weronika Musiał, Monika Kozera, Martyna Szymanowska). W weekend 13–14 listopada przy Śnieżnej odbył się natomiast międzynarodowy turniej WCT Mixed Doubles Łódź, należący do prestiżowego cyklu World Curling Tour. Zawody z udziałem aktualnych medalistów olimpijskich oraz zawodników mających kwalifikacje na ZIO Pekin 2022 zakończyły się triumfem szwajcarskiej pary Daniela Rupp / Kevin Wunderlin. W czołowej ósemce znalazł się jeden polski duet – Zuzanna Rybicka i Bartosz Dzikowski z POS Łódź.