Łódzcy bibliotekarze będą szkolić się za granicą

1 grudnia Biblioteka Miejska w Łodzi rozpoczyna realizację projektu "Nowocześni i mobilni - bibliotekarze XXI wieku". Projekt zakłada wzrost kompetencji łódzkich bibliotekarzy poprzez wyjazdy typu job shadowing oraz szkolenia i kursy w kilkunastu krajach Europy.

fot. licencja CC0
Pracownicy BMwŁ, którzy wezmą udział w projekcie będą mogli nie tylko poznać metodykę pracy w różnych europejskich środowiskach i podnieść swoje kwalifikacje branżowe, ale także podszkolić umiejętności językowe

To kolejny sukces w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Biblioteka Miejska w Łodzi pozyskała środki na realizację projektu "Nowocześni i mobilni - bibliotekarze XXI wieku" z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), całkowity budżet projektu to 85 014 EURO.

- 1 grudnia 2020 roku rozpoczynamy projekt "Nowocześni i mobilni - bibliotekarze XXI wieku", jego realizacja potrwa do listopada 2022 roku - mówi Joanna Strzelec z Biblioteki Miejskiej w Łodzi, koordynująca projekt. - W trakcie dwóch lat trwania projektu zorganizujemy 44 mobilności do różnych krajów Europy. Nasi pracownicy będą mogli poznać specyfikę pracy w bibliotekach m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Słowacji czy Czechach.

Powołujemy zespół projektowy i rozpoczynamy prace przygotowawcze do mobilności,  pierwsze wyjazdy bibliotekarzy planowane są na wiosnę 2021. Mobilności pozwolą bibliotekarzom zapoznać się z doświadczeniami i rozwiązaniami innych bibliotek, które po powrocie będą mogli wykorzystać w swoich placówkach.

- Mamy nadzieję, że wyjazdy będą dla pracowników Biblioteki Miejskiej w Łodzi inspiracją i motywacją do rozwijania swoich umiejętności - dodaje Joanna Strzelec. - Dzięki wyjazdom dowiedzą się o korzyściach płynących z kreatywnych, nowatorskich i nieszablonowych rozwiązań stosowanych w innych krajach. Zależy nam na reformie i modernizacji nie tylko wizualnej, ale przede wszystkim na przemodelowaniu sposobu myślenia i postrzegania pracy przez naszą kadrę.

Pracownicy BMwŁ, którzy wezmą udział w projekcie będą mogli nie tylko poznać metodykę pracy w różnych europejskich środowiskach i podnieść swoje kwalifikacje branżowe, ale także podszkolić umiejętności językowe.

Wśród tematów szkoleń pojawią się: zarządzanie projektem dla osób wdrażających projekty na poziomie instytucji jak i na poziomie prowadzenia ich przez filie; rozwój kompetencji zawodowych czy wzmacnianie kompetencji komunikacyjnych.

Polecane aktualności

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt