Łodzianie najlepsi w Polsce!

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Hokejowego zdobyli mistrzostwo Polski w kategorii żaków starszych (U-14). Tym samym poprawili wynik z ubiegłego roku, gdy w tej samej grupie wiekowej starszym rocznikiem wywalczyli wicemistrzostwo kraju.

W eliminacjach strefowych łodzianie wyprzedzili Stoczniowca Gdańsk, Legię Warszawa, Sokoły Toruń oraz Koziołki Poznań i zakwalifikowali się do turnieju finałowego, który rozegrano w Sanoku. Tam podopieczni Marka Syniawy nie mieli sobie równych. W pierwszej części turnieju pokonali Naprzód Katowice 4:2, Niedźwiadki Sanok 10:2 oraz MOSM Tychy 10:6, a w meczach o medale wygrali z Cracovią 11:5 i ponownie z Naprzodem 5:2. Oprócz pucharu dla najlepszej drużyny w Polsce łodzianie odebrali też jedną nagrodę indywidualną. Za najlepszego obrońcę turnieju  uznano Bartłomieja Gawrysiaka, który okazał się też najlepszym strzelcem ŁKH (7 goli i 3 asysty).

Drużyna prowadzona przez Syniawę grała w składzie: Wojciech Prencel i Gabriel Kuc (bramkarze) oraz Szymon Pudeł, Krzysztof Mitukiewicz, Tymoteusz Wiktorski, Wiaczesław Pohribnyj, Bartłomiej Gawrysiak, Igor Krzesłowski, Kacper Lenartowski, Walter Przybycin, Barbara Mitukiewicz, Hubert Łakomski, Radomir Krempasky, Oliwier Kowalczyk, Juliusz Kowalewski, Kyryło Andrejew, Aleksander Kisielewski, Stanisław Brzeziński, Aleksander Jesionkowski, Szymon Grabarek i Emilia Stankiewicz.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt