Łodzianie z zagranicy mają szansę na dobrą pracę Łodzi

Jak łodzianom mieszkającym za granicą dziś kojarzy się Łódź? Czy mogą znaleźć  dobrą pracę w naszym mieście? Ile mogą zarobić? Sprawdzamy i zachęcamy ich, aby wrócili. Wystarczy nawet, że znają język obcy poszukiwany na łódzkim rynku pracy.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

O badaniach ankietowych i szansach na powrót mówili na konferencji prasowej: Mateusz Sipa, z-ca dyr. biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ oraz Iwo Paliszewski, CEE Marketing & Employer Branding Manager.

Dzięki ankietom udało się dotrzeć do tysięcy osób, a wiele z nich zadeklarowało chęć powrotu. Okazuje się, że aby zdobyć dobrze płatna pracę wystarczą często jedynie kompetencje językowe. Głównie chodzi o znajomość języka niemieckiego, francuskiego także rzadszych, np. holenderskiego, duńskiego, norweskiego czy szwedzkiego. Oferty pracy ze strony sektora BPO opiewają już na poziomie 5-8 tys. zł brutto. Zarobki te mogą być jeszcze wyższe w przypadku innych umiejętności i praktyki w firmach zagranicznych. W sumie Łódź proponuje już ponad 3 tysiące ofert pracy, z czego kilkaset w nowoczesnych sektorach IT, BPO i szeroko rozumianej branży obsługi biznesu.

Ruszyła w mediach społecznościowych kampania informacyjno-promocyjna, zachęcająca do powrotu do Łodzi i podjęcia zatrudnienia. Jak wynika ze wstępnych badań ankietowych, które nadal są prowadzone, nie wszyscy wiedzą, jakie zmiany zaszły w naszym mieście w ostatniej dekadzie i że można tu rozwijać dalszą karierę zawodową na odpowiednim i często porównywalnym z wynagradzaniem prostych prac w różnych krajach europejskich.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt