W trwającym tydzień głosowaniu łodzianie oddali 4129 głosów. Spośród 15 zaproponowanych przez miasto lokalizacji wybrali 10. Stacje umożliwią szybkie naprawy, dopompowanie roweru, dokręcenie śrubek, regulacje hamulców i przerzutek. Będą ogólnodostępne i pozwolą uzyskać wsparcie w postaci dobrego i profesjonalnego oprzyrządowania.
- Każdy, kto jeździ rowerem nie tylko rekreacyjnie, ale przede wszystkim używa jednośladów jako środka transportu, dobrze wie, że czasami zdarzają się awarie. Taka stacja pozwoli z jednej strony napompować oponę, ale też zdemontować uszkodzone koło i je wymienić - podkreśla wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Paweł Bliźniuk.
Każdy będzie mógł podjechać do najbliższej stacji naprawczej i uzyskać wsparcie w postaci dobrego i profesjonalnego oprzyrządowania.
Oto lokalizacje nowych stacji:
- Jana Pawła II / Mickiewicza
- Piłsudskiego / Rydza Śmigłego
- Rondo Solidarności
- Rondo Lotników Lwowskich
- Piłsudskiego / Niciarniana
- Inflancka / Łagiewnicka
- Retkińska / Maratońska
- Rojna / Traktorowa
- Włókniarzy / Lutomierska
- Retkińska / Kusocińskiego
Budżet obywatelski to nie tylko wielkie inwestycje infrastrukturalne, to również drobne zmiany w naszym najbliższym otoczeniu, które pozwalają mieszkańcom miasta lepiej funkcjonować. To jeden z pierwszych wniosków zgłoszonych w zeszłorocznej edycji BO, który zostanie zrealizowany. Aktualnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy zadania, a jego realizacja zakończy się wraz z rozpoczęciem sezonu Łódzkiego Roweru Publicznego. Koszt inwestycji to 45 tys. zł.