Łódzki Fundusz Poręczeń Kredytowych rozszerza działalność

Z oferty poręczeń mogą skorzystać przedsiębiorcy z aglomeracji łódzkiej.

Łódzki Fundusz Poręczeń Kredytowych sp. z o.o. powstał w 2005 roku, aby pomagać firmom, które z uwagi braku innej formy zabezpieczenia pożyczki lub kredytu, nie mogły skorzystać z zewnętrznego finansowania inwestycji.

Łódzki Fundusz Poręczeń Kredytowych sp. z o.o. powstał w 2005 roku, aby pomagać firmom, które z uwagi braku innej formy zabezpieczenia pożyczki lub kredytu, nie mogły skorzystać z zewnętrznego finansowania inwestycji.

- Zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą ofertę na całą aglomerację łódzką czyli powiaty pabianicki, brzeziński, zgierski i łódzki wschodni. W firmach na ich terenie znajduje zatrudnienie wielu mieszkańców Łodzi, te firmy często kooperują z firmami znajdującymi się w Łodzi. Ich funkcjonowanie i zachowanie płynności finansowej przekłada się więc bezpośrednio na stabilność łódzkich miejsc pracy – mówi Marek Cieślak, Prezes Zarządu Bionanoparku.

Dotychczas przedsiębiorcy mogli skorzystać z pożyczek przyznawanych z Funduszu Pożyczkowego dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców w ramach programu Jeremie 2 obsługiwanego m.in. przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego. A także z oferty Funduszu Pożyczkowego Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju, który udziela niskooprocentowanych pożyczek mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom. Od lipca Łódzki Fundusz Poręczeń Kredytowych poręcza też pożyczki udzielane przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.

Łódzki Fundusz Poręczeń Kredytowych zapewni zabezpieczenie pożyczki udzielonej małemu lub średniemu przedsiębiorcy. Procedura uzyskania poręczenia została maksymalnie uproszczona. Przedsiębiorca musi wypełnić tylko jeden prosty wniosek. Maksymalna kwota poręczenia to 500 tysięcy złotych. Poręczenie może stanowić nie więcej niż 80% pożyczki.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt