Łódzki Rower Publiczny wyłączamy z budżetu obywatelskiego. Miasto zajmie się rozbudową systemu

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz radny Bartosz Domaszewicz, który stanie na czele Komitetu Sterującego zajmującego się systemem Łódzkiego Roweru Publicznego ogłosili, że miasto rozpoczyna kolejny etap rozbudowy ŁRP.

fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Rozbudową systemu ŁRP zajmie się Urząd Miasta Łodzi

We wnioskach do budżetu obywatelskiego łodzianie zgłosili zapotrzebowanie na 103 nowe stacje. 47 z nich powstanie do 1 sierpnia br. w ramach zamówienia uzupełniającego. Na realizację kolejnych 56 stacji ogłoszony zostanie przetarg. - Istotną informacją, którą chcemy przekazać jest wyłączenie roweru miejskiego z budżetu obywatelskiego. Nie będzie można głosować na projekty związane z tym systemem, bo nie pojawią się w kolejnej edycji - zapowiada prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i dodaje: - To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą, by realizowane były inne zadania. Dzięki temu będzie więcej środków na parki, skwery, siłownie na świeżym powietrzu, ogródki jordanowskie, chodniki i podobne inwestycje.

Rozbudową systemu Łódzkiego Roweru Publicznego zajmie się Urząd Miasta Łodzi. Decyzja została podjęta ze względu na zbliżające się zakończenie (2019 rok) umowy z firmą Nextbike, która realizuje dla miasta usługi związane z ŁRP. - Dołączanie kolejnych stacji zaproponowanych we wnioskach budżetu obywatelskiego byłoby bezcelowe. Realizujemy stacje, których budowa została zgłoszona w tegorocznym budżecie obywatelskim, musimy to zrobić kompleksowo, w oparciu o jeden system zamówień publicznych - tłumaczy prezydent Łodzi.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowski i radny Bartosz Domaszewicz, fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Radny Bartosz Domaszewicz dodaje: - Budowa systemu ŁRP, który łodzianie pokochali, była oparta na dobrym dialogu z mieszkańcami, wpływające zgłoszenia były urealnianie i konfrontowane z rzeczywistością, potrzebami i tym, jak ten system powinien funkcjonować. Chcielibyśmy, żeby dalsza rozbudowa tego systemu przebiegała podobnie.

Wszyscy, którzy zgłosili wnioski związane z miejskim rowerem publicznym do tegorocznego budżetu obywatelskiego zostaną poinformowani o decyzji władz miasta i zaproszeni na spotkanie Komitetu Sterującego, gdzie omówione zostaną pomysły łodzian oraz założenia Urzędu Miasta Łodzi dotyczące rozbudowy systemu Łódzkiego Roweru Publicznego. W planach jest przede wszystkim skomunikowanie całej aglomeracji łódzkiej w jednym systemie rowerowym.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt