"Malowanie wydmuszek inaczej" | warsztat artystyczny na Piotrkowskiej 85

autor:

17.04.2019

Zapraszamy serdecznie na jedyny w swoim rodzaju warsztat malowania wydmuszek. Na warsztacie wypróbujecie 2 techniki prosto z Azji: batik i mehendi.

fot. AM/ mat. Natura
Zdjęcie promujące wydarzenie: "Malowanie wydmuszek inaczej" | warsztat artystyczny na Piotrkowskiej 85
8 zdjęć
fot. AM/ mat. Natura
fot. mat. Natura
fot. mat. Natura
fot. mat. Natura
fot. mat. Iwona Salamon
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)
  • Batik to technika malarska wykonywana przez pokolenia, najbardziej popularna w Malezji i Indonezji i innych krajach Azji.
    Pisanki wykonane techniką batiku, polegają na pisaniu lub rysowaniu wzorów gorącym woskiem na skorupce jajka za pomocą specjalnego narzędzia i farbowaniu wydmuszki w przygotowanej wcześniej zimnej kąpieli barwiącej, dzięki której pigment dociera do miejsc nie pokrytych przez wosk. Daje to możliwość nakładania kolejnej warstwy gorącego wosku w miejscach, które zostały zabarwione, w ten sposób zachowując ich kolor. Po osuszeniu można nałożyć kolejną woskową fazę wzoru i ponownie farbować w ciemniejszym barwniku. Czynność tę powtarza się wielokrotnie. Po wykonaniu wzoru, nadmiar wosku ściąga się a całość poleruję.

  • Mehendi to technika malowania henną zrobionej z proszku naturalnej rośliny lawsonia inermis. Będziemy malować używając tradycyjnych rożków z pastą hennową. Nauczę was tradycyjnych orientalnych wzorów, które można nanieść na jajko albo skórę.

To jest świetna zabawa i odpoczynek dla twojej głowy!

Dodatkowe informacje:
Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu.

  • Zajęcia poprowadzą: Anna i Iwona - Instruktorki i trenerki warsztatów kreatywnych i działań twórczych.
  • Ilość miejsc ograniczona!
  • Prosimy o bukowanie miejsca pod numerem +48 507 899 685.
  • Inwestycja: 60 zł.

Organizator: Natura

Czas i miejsce:
17 kwietnia (środa) 2019, godz. 17:00-20:30
Natura - Dom Marty i Stefana Poprawy Jakości Życia
90-423 Łódź, ul. Piotrkowska 85 (w podwórzu, prawa oficyna, I piętro, domofon 53)
https://www.facebook.com/Natura.Lodz/
https://www.facebook.com/hennowanie/

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt