Mama zastępcza i wolontariuszka zachęcają do pójścia w ich ślady

Przez lata pani Monika była przedstawicielką handlową w branży budowlanej, a później asystentką prezesa w hurtowni tkanin. Ale zawsze ciągnęło ją do opieki nad dziećmi.

Na zdj. pani Monika, pani Małgorzata oraz prowadząca spotkanie Karolina Tatarzyńska

- Najpierw chciałam sprawdzić, czy się nadaję do pracy z maluszkami. Zostałam pomocą w pogotowiu rodzinnym prowadzonym przez panią Hanię. Przychodziłam do niej na 20 godzin tygodniowo, żeby wspierać w przewijaniu, karmieniu, a czasami także w drobnych porządkach. Spędziłam w jej domu prawie 2 lata. W międzyczasie doszłam do wniosku, że sama również chcę być rodziną zastępczą - opowiada.

Od 1,5 roku pani Hania ma nową pomocniczkę przy swoich niemowlętach, bo pani Monika prowadzi własne pogotowie rodzinne. Jej najmłodsze dzieciątko ma 2 miesiące, a najstarszy chłopiec kończy właśnie 1,5 roku i czeka już na rodziców adopcyjnych. W codziennych obowiązkach pani Monice pomagają jej biologiczne dzieci: córka studentka i syn ósmoklasista oraz wolontariuszka. To dzięki niej pani Monika mogła uczestniczyć w zorganizowanym przez nas spotkaniu online dla osób zainteresowanych wolontariatem i rodzicielstwem zastępczym.

Drugą z uczestniczek była pani Małgorzata, która od kilku miesięcy wspiera jako wolontariuszka dziewczynki z rodziny zastępczej. Najstarszej pomaga w nauce matematyki. - Bardzo ją polubiłam, bo jest taką buntowniczką, jaką ja byłam w jej wieku. Gdy młodsze siostry są zazdrosne, że uczę się tylko z nią, to gram z nimi w planszówki albo malujemy sobie paznokcie - komentowała.

Obie panie zachęcały, by iść w ich ślady i zainteresować się stałą pomocą dla dzieci z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych.

Część z Was pyta w mailach i na Fb, kiedy następne spotkanie. Zwykle organizujemy je raz w miesiącu. Ale jeśli ktoś chce zostać wolontariuszem lub rodziną zastępczą, może się do nas zgłosić każdego dnia. Nie ma co czekać. Warto pomagać już dziś. Piszcie do nas na Fb.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt