MAMY NOWE RODZINY ZASTĘPCZE! 5 PAR SKOŃCZYŁO SZKOLENIE

Kilkanaście tygodni spotkań, wykładów i rozmów już za nami. Wczoraj wieczorem 10 osób skończyło oficjalnie szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze prowadzone przez Iwonę Jasińską i Martę Kardas, trenerki z zespołu szkoleń i kwalifikacji Centrum Administracyjnego Pieczy Zastępczej w Łodzi.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Na spotkanie kończące cały cykl zaprosiliśmy ekspertki zajmujące się konkretnymi obszarami pieczy zastępczej. Joanna Zajfert odpowiedzialna za pracę części asystentów rodzin opowiadała, jak wygląda umieszczenie dziecka w rodzinie zastępczej z perspektywy rodzica biologicznego i jakie działania podejmują asystenci, by wesprzeć RB w odzyskaniu dzieci.

Aleksandra Wójcik, kierowniczka jednego z zespołów koordynatorów rodzin zastępczych, mówiła, co należy do obowiązków koordynatora rodzinnej pieczy i w jakich zadaniach może pomóc RZ.

Katarzyna Dyńska-Kukulska z zespołu promocji zadeklarowała wsparcie rzeczowe oraz warsztatowe, a Patrycja Borkowska, prawniczka współpracująca z Rodzina Jest dla Dzieci, odpowiadała na pytania dotyczące opieki prawnej, paszportów, wspólnych zdjęć w mediach społecznościowych, czyli poruszała prawne aspekty tego, co mogą, a czego nie mogą robić RZ.

Bardzo ważna była dla kandydatów także rozmowa z Gosią Wilamek, która od ponad 10 lat prowadzi wraz z mężem Zbyszkiem pogotowie rodzinne. Nowo powstające rodziny dopytywały ją m.in. o to, jak radzić sobie w sytuacjach, gdy rodzic biologiczny przychodzi na spotkanie pod wpływem alkoholu albo po raz kolejny zapomina o terminie i wcale się nie pojawia.

Panel dyskusyjny podsumowaliśmy w niemal imprezowej atmosferze. Każda z par przyniosła przekąski i napoje. Był szampan (ale bezalkoholowy), tortille, koperty z ciasta francuskiego, desery z serka mascarpone, cukierki, ciasteczka i kawa.

A co dalej z naszymi nowymi rodzinami? Czy teraz przyjmą do swoich domów dzieci z placówek? Właściwie to większość z nich już to zrobiła. Jedno z małżeństw przez kilka miesięcy przygotowywało się do opieki nad niepełnosprawną intelektualnie dziewczynką, którą poznali w przedszkolu swojego syna. Para nr 2 równie długo uczestniczy w procesie zapoznania z dziećmi z pogotowia rodzinnego i czeka na postanowienie sądu.

Kolejni małżonkowie opiekują się już maluszkiem ze swojej dalszej rodziny, a para nr 4 zgodziła się przyjąć interwencyjnie noworodka ze szpitala. I wreszcie ostatnia z par chce zajmować się rodzicielstwem zastępczym zawodowo. Dlatego już w lipcu przystąpią

oni do dodatkowego szkolenia, a po wskazaniu przez Miasto Łódź mieszkania służbowego wprowadzą się tam i stworzą rodzinny dom dziecka.

Gratulujemy wszystkim naszym nowym rodzinom!

Powoli kompletujemy już następną grupę. Jeśli mieszkasz w Łodzi i chcesz zostać rodziną zastępczą (niezawodową lub zawodową), to napisz do nad lub zadzwoń - 506 980 979.

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt