Manufaktura

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów poprzemysłowych, który stał się wizytówką Łodzi jest Manufaktura. Obiekt pełni obecnie funkcje centrum rozrywki, kultury i sztuki.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Dzisiejsze centrum kultury i rozrywki powstało w miejscu dawnej fabryki włókienniczej. Do dziś zachowały się wszystkie budynki tworzące pełen cykl produkcyjny tkanin: od przędzalni, przez tkalnię, po wykończalnię. Przemysłową historię tego miejsca najlepiej poznać odwiedzając Muzeum Fabryki. Inwestor, chcąc połączyć dawny klimat i tradycję z nowoczesnością nadał obiektowi nazwę „Manufaktura”, jednocześnie dbając o to, żeby projekt architektoniczny charakteryzował się jak największa funkcjonalnością. Olbrzymia powierzchnia sprawia, że obok licznych sklepów znalazło się tu miejsce na instytucje kultury, takie jak muzea (Muzeum Sztuki MS2, Muzeum Fabryki oraz Muzeum Miasta Łodzi), teatr i kino, jak również małą i dużą gastronomię w postaci kawiarni i restauracji. Manufaktura w Łodzi zyskała miano centralnego punktu miasta i jest obecnie jego wizytówką porównywalną do ulicy Piotrkowskiej.

Osoby preferujące aktywne formy spędzania czasu wolnego zimą mogą pojeździć na łyżwach, a latem odpocząć na plaży leżąc na leżakach, zrelaksować się w beach barze, a także wziąć udział w zawodach oraz zagrać w siatkówkę. Dla odwiedzających Manufakturę przez cały rok także otwarta jest kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, laserowy paintball, szkoła taneczna, bilard, sala fitness, a także Experymentarium. Manufaktura i imprezy organizowane tu to doskonała okazja do wspólnego wyjścia z przyjaciółmi. W obiekcie odbywają się koncerty oraz różnorodne eventy kulturalne i rozrywkowe.

Manufaktura jest laureatem Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej.
Złoty Certyfikat jest przyznawany produktom turystycznym, które wcześniej otrzymały Certyfikat POT i udało im się w znaczący sposób rozwinąć swoją działalność.

Polecane aktualności

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Kontakt