Manufaktura

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów poprzemysłowych, który stał się wizytówką Łodzi jest Manufaktura. Obiekt pełni obecnie funkcje centrum rozrywki, kultury i sztuki.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Dzisiejsze centrum kultury i rozrywki powstało w miejscu dawnej fabryki włókienniczej. Do dziś zachowały się wszystkie budynki tworzące pełen cykl produkcyjny tkanin: od przędzalni, przez tkalnię, po wykończalnię. Przemysłową historię tego miejsca najlepiej poznać odwiedzając Muzeum Fabryki. Inwestor, chcąc połączyć dawny klimat i tradycję z nowoczesnością nadał obiektowi nazwę „Manufaktura”, jednocześnie dbając o to, żeby projekt architektoniczny charakteryzował się jak największa funkcjonalnością. Olbrzymia powierzchnia sprawia, że obok licznych sklepów znalazło się tu miejsce na instytucje kultury, takie jak muzea (Muzeum Sztuki MS2, Muzeum Fabryki oraz Muzeum Miasta Łodzi), teatr i kino, jak również małą i dużą gastronomię w postaci kawiarni i restauracji. Manufaktura w Łodzi zyskała miano centralnego punktu miasta i jest obecnie jego wizytówką porównywalną do ulicy Piotrkowskiej.

Osoby preferujące aktywne formy spędzania czasu wolnego zimą mogą pojeździć na łyżwach, a latem odpocząć na plaży leżąc na leżakach, zrelaksować się w beach barze, a także wziąć udział w zawodach oraz zagrać w siatkówkę. Dla odwiedzających Manufakturę przez cały rok także otwarta jest kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, laserowy paintball, szkoła taneczna, bilard, sala fitness, a także Experymentarium. Manufaktura i imprezy organizowane tu to doskonała okazja do wspólnego wyjścia z przyjaciółmi. W obiekcie odbywają się koncerty oraz różnorodne eventy kulturalne i rozrywkowe.

Manufaktura jest laureatem Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej.
Złoty Certyfikat jest przyznawany produktom turystycznym, które wcześniej otrzymały Certyfikat POT i udało im się w znaczący sposób rozwinąć swoją działalność.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt