Marzec pod znakiem sztuk przyjemnych i tych mniej przyjemnych

W poniedziałek, 5 marca, w Teatrze Powszechnym w Łodzi startuje jedno z najbardziej cenionych i wyczekiwanych wydarzeń teatralnych, czyli Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

mat. prasowe
Spektakl "Psie serce"
2 zdjęcia
mat. prasowe
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Tegorocznej - XXIV już - edycji przyświeca hasło "Niebezpiecznie jest schodzić ze sceny" - temat, jak mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego oraz pomysłodawczyni Festiwalu, uniwersalny i ponadczasowy, który odnosi się do bardzo szerokiego kontekstu. Stanie się on punktem wyjścia do rozważań o przemianach we współczesnym teatrze, zarówno od strony formalnej i tematycznej, jak i z punktu widzenia czysto ludzkich doświadczeń związanych z kondycją artystów.

W programie XXIV Festiwalu znalazło się 10 spektakli, w tym dwie premiery przygotowane specjalnie na Festiwal przez Teatr Powszechny oraz wydarzenia towarzyszące: wystawa, otwarcie instalacji, a także panele dyskusyjne poświęcone m.in. cenzurze oraz spotkania z twórcami. Na scenie podziwiać będziemy mogli aktorów m.in. Narodowego Teatru Starego, Teatru Współczesnego, Teatru Polskiego czy krakowskiego Teatru Ludowego.

Pełen program wydarzeń można znaleźć na stronie organizatora lub w naszym kalendarzu wydarzeń.

Po każdej pierwszej prezentacji organizatorzy zapraszają na spotkania z twórcami, które poprowadzą Aneta Kyzioł i Łukasz Drewniak.

Na facebookowym profilu Festiwalu emitowane będą na żywo kolejne odcinki festiwalowej Telewizji internetowej, którą poprowadzi Max Cegielski.

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt