Master wraca na Jaracza

Znakomite warunki do treningów będą mieli członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego Master, którzy po zamknięciu Gimnazjum nr 2 stracili przed rokiem miejsce do treningów. Teraz wracają do budynku przy ulicy Jaracza 26, który po przejęciu przez Szkołę Podstawową nr 111 i przeprowadzonej przez miasto rewitalizacji jest znakomita bazą nie tylko dla sportowców.

5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

UKS Master to szkolna sekcja zapaśnicza, która kontynuuje bogate, 48-letnie tradycje zapasów w szkole przy Jaracza 26. Pierwsze kroki zapaśnicze stawiał tu m.in. Tomasz Busse, który na IO w Moskwie zajął piąte miejsce. Później wśród jego następców znalazła się Roksana Zasina, brązowa medalistka mistrzostw świata seniorek, mająca kwalifikację na przyszłoroczne IO w Tokio.

- Obecni zawodnicy klubu również mają już na swoim koncie medale mistrzostw Europy. Są to: Katarzyna Smulczyk, Paulina Wesół, Magdalena Kaźmierczak i Oliwia Glegolska. W zapasach w stylu wolnym oraz w sumo nasz klub jest również liderem Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w województwie łódzkim za rok 2019 – poinformował Piotr Górski.

Jego podopieczni ćwiczyli przy Jaracza 26, w budynku zajmowanym przez Gimnazjum nr 2. Reforma edukacji doprowadziła jednak do likwidacji placówki i pośrednio postawiła pod znakiem zapytania dalsze funkcjonowanie klubu, który stracił miejsce do treningów.

- Na szczęście pod swoją opiekę wzięła zapaśników pani Małgorzata Tomaszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 111. Większość zawodników sekcji to absolwenci lub obecni uczniowie tej szkoły, a pani dyrektor dostrzegła wychowawcze walory zapasów, które w formie zajęć pozalekcyjnych od niemal 50 lat wyciągają dzieci z bram na matę! Zawodnicy nadal mogą więc bezpłatnie uczestniczyć w treningach sportowych, wyjeżdżać na zawody i obozy – wyjaśnił Górski.

Podkreślił, że po powrocie na Jaracza 26 zawodnicy będą pracowali w znakomitych warunkach. - Budynek przejęła SP 111 na potrzeby klas VI-VIII. Dodatkowo dzięki władzom miasta - w tym Wydziałowi Sportu - w ramach rewitalizacji szkoły zmodernizowano i wyposażono w nowy sprzęt całą bazę sportową. Do naszej dyspozycji będzie nie tylko sala do zapasów, ale też siłownie wewnętrzna i zewnętrzna, sauna, hydromasaż. Mogę więc zapewnić, że tradycja i nowoczesność wsparte przez doświadczoną kadrę trenerską z pewnością przełożą się na kolejne sukcesy sportowe młodych zapaśników z Łodzi – zakończył Górski.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt