Mecz na szczycie

Niesamowite emocje czekają w niedzielę kibiców rugby. Na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 dojdzie do meczu na szczycie, w którym zmierzą się dwie czołowe ekipy ekstraligi – Master Pharm Budowlani i Pogoń Siedlce. Inną stawkę będzie miał mecz w Warszawie, gdzie w sobotę zagrają walczące o utrzymanie ekipy miejscowej Skry i KS Budowlani.

Przed niedzielnym spotkaniem prowadzący w rozgrywkach mistrzowie Polski mają na koncie 26. punktów. Takim samym dorobkiem legitymuje się jednak druga w tabeli Pogoń, która w bieżących rozgrywkach nie doznała jeszcze porażki. Łodzianie do poprzedniej serii spotkań byli zespołem mającym na koncie komplet punktów. Niestety, w Sopocie przegrali z Ogniwem 17:18 i dali się dogonić siedleckiej ekipie. Miejmy jednak nadzieję, że po niedzielnym meczu podopieczni Przemysława Szyburskiego i Krzysztofa Szulca znów będą mieli kilkupunktową przewagę nad rywalami.. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15).

Rywalizacja pomiędzy Master Pharm Budowlani i Pogonią toczyć się będzie w Grupie Mistrzowskiej. W Grupie Trophy toczy się natomiast walka o utrzymanie. W tej chwili najbliżej tego celu są Skra i Arka Gdynia. Te ekipy mają na koncie po 10 pkt. i wyprzedzają Juvenię Kraków (6) oraz KS Budowlani (5). Łodzianie w poprzedniej serii ulegli u siebie ekipie z Małopolski (10:48), więc do stolicy nie pojadą w najlepszych nastrojach. Jednak jeśli realnie myślą o zachowaniu miejsca w ekstralidze, to punkty muszą zdobywać wszędzie. Oby przywieźli jakieś z Warszawy. Sobotni mecz rozpocznie się o godz. 14.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt