Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny, którym będzie transportowało pacjentów na zabiegi czy na konsultacje do lekarzy specjalistów.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Z przewozu będą mogły skorzystać osoby, które nie mogą poruszać się samodzielnie lub nie są w stanie skorzystać z komunikacji publicznej. Pod opieką lekarzy pierwszego kontaktu z MCM "Bałuty" jest około 50 tysięcy pacjentów.

- Nie jest to karetka pogotowia ratunkowego. Służy ona do przewozu osób niesamodzielnych, z dysfunkcjami narządów ruchu, którzy nie mogą korzystać z transportu publicznego. Skorzystają z niej pacjenci, którzy muszą być np. zawiezieni do szpitala, by pogłębić diagnostykę. Każdego dnia, nasze centrum medyczne realizuje kilkanaście takich zleceń. Podkreślę, że nierzadko transport dotyczy np. osób niepełnosprawnych. Stąd sprzęty znajdujące się w tym pojeździe mają zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo zarówno tej osobie, którą mamy pod opieką, jak i naszym pracownikom. Ambulans jest wyposażony m.in. w automatyczny defibrylator - mówi Maciej Adamiec, dyrektor MCM Bałuty.

Karetka została kupiona z Budżetu Obywatelskiego za ok. 340 tys. zł.

- Dziękuję wszystkim łodzianom, którzy poparli ten projekt z BO. I mamy nadzieję, że dalej będą wspierali pomysły wpływające na jakość opieki, zarówno w naszym centrum medycznym, jak i w pozostałych miejskich poradniach. Ponieważ w obecnych czasach chyba każdy przyzna rację, że zdrowie ma wartość nadrzędną - dodaje Maciej Adamiec.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt