MIESIĘCZNIK Z BRANŻY HR PISZE O RODZICIELSTWIE ZASTĘPCZYM JAKO POMYŚLE NA ZMIANĘ ZAWODOWĄ

Na co dzień firma LHH Polska (Lee Hecht Harrison Polska) doradza w zmianach karierowych pracownikom odchodzącym z korporacji. Od niedawna jedną z idei, które promuje wśród swoich klientów, jest zawodowe rodzicielstwo zastępcze. O tym, skąd pomysł, by upowszechniać wiedzę na ten temat, opowiedział Piotr Kuron, dyrektor operacyjny LHH Polska w rozmowie dla miesięcznika z branży HR „Personel Plus”.

(…) w domach dziecka i innych tego typu placówkach w Polsce na swój prawdziwy dom czeka 16 tys. dzieci. Zawodowe rodziny zastępcze to dla nich największa i najlepsza szansa, aby taki dom znaleźć. A mało kto o takiej możliwości wie. Sam dowiedziałem się o niej kilka miesięcy temu, gdy na spotkaniu jubileuszowym naszej firmy opowiedziała o tym nasza konsultantka, która została mamą zastępczą. Podczas wystąpienia używała określeń: zmiana zawodowa, zmiana życiowa, wyjście z korporacji. Od razu pomyślałem, że rodzicielstwo zastępcze to propozycja dla naszych klientów outplacementowych – osób, które odchodzą z pracy w korporacjach i trafiają do nas, aby zaplanować dalszą karierę zawodową. Do tej pory najczęściej dyskutowaliśmy z nimi o trzech możliwościach: powrocie do korporacji, pracy w małej firmy, uruchomieniu czegoś nowego. Teraz pojawiła się czwarta, alternatywna propozycja. I nawet jeśli z 2500 osób, które biorą udział w naszym outplacemencie, tylko trzy zdecydują się na rodzicielstwo zastępcze, to kilkoro lub kilkanaścioro dzieci znajdzie dzięki temu nową rodzinę.

(…) Naszą rolą w programach outplacementowych jest pokazywanie możliwości oraz wspieranie w decyzjach. Uważamy, że decyzja o rodzicielstwie zastępczym jest zbyt poważna, aby do niej zachęcać, a tym bardziej namawiać. Informujemy o tej opcji, wiedząc, że nawet jeśli jedna osoba w roku dzięki naszym działaniom dowie się o inicjatywie i zdecyduje pomóc jednemu dziecku – to warto to robić – opowiada Piotr Kuron.

W rozmowie uczestniczyli także: Magdalena Jarosz, pedagożka i asystentka rodzin biologicznych, która od ponad pół roku jest również mamą zastępczą Gabrysia, oraz Damian Pacześniak z kampanii Rodzina Jest dla Dzieci i Fundacja DOBROdzieje się .

Cały artykuł dostępny jest w sierpniowym numerze Personel Plus, 08/2022. Zachęcamy do jego lektury!

Serdecznie dziękujemy firmie LHH Polska oraz redakcji miesięcznika „Personel Plus” za współpracę i aktywne działania na rzecz rodzicielstwa zastępczego!

Jeśli jesteś z Łodzi i rozważasz rodzicielstwo zastępcze jako swoją nową drogę napisz do nas lub zadzwoń pod numer 506 980 979.

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt