Mieszkania, lokale użytkowe, skwer z placem zabaw i siłownią. Rozpoczęliśmy remont kamienicy przy Sienkiewicza 56

Pod koniec marca rozpoczęły się prace budowlane w ramach rewitalizacji kolejnej łódzkiej kamienicy. Tym razem przemianę przejdzie posesja przy ul. Sienkiewicza 56. Zmieniony zostanie również teren zewnętrzny znajdujący się na tyłach budynku. Stanie się on przestrzenią rekreacyjną dostępną dla wszystkich mieszkańców miasta.

Fot. Radosław Jóźwiak
Rozpoczęliśmy remont kamienicy przy Sienkiewicza 56
4 zdjęcia
Fot. Radosław Jóźwiak
Fot. Radosław Jóźwiak
Fot. Radosław Jóźwiak
Fot. Radosław Jóźwiak
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

- Elementem wyróżniającym tę inwestycję będzie ogólnodostępny, kameralny teren zielony w głębi posesji. Na skwerze zaaranżujemy plac zabaw i plenerową siłownię. To jeden z ważnych elementów programu rewitalizacji. Tam, gdzie znajdujemy na to przestrzeń, tworzymy miejsca do wypoczynku i spędzania wolnego czasu. To nie tylko rewitalizacja istniejących terenów zielonych, ale także tworzenie nowych - powiedziała Joanna Skrzydlewska, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji UMŁ, która dodała: - Podobne inwestycje tworzymy na przykład na rogu ul. Jaracza i Kilińskiego, gdzie powstaje plac zabaw, u zbiegu ul. Tuwima i Targowej, gdzie będzie skwer, czy w posesjach przy ul. Wschodniej 20 i 24, gdzie zaaranżujemy zieleń również w kameralnym wydaniu. Zazielenimy też takie przestrzenie, jak np. pl. Komuny Paryskiej.

Istniejące pozostałości dawnego ogrodu zostaną uporządkowane i stworzone zostaną w nich alejki z ławkami i oświetleniem. W części podwórza, znajdującej się bliżej kamienicy zasadzona zostanie zieleń niska i drzewa, które stworzą miejski sad. Powstaną tu również miejsca do wypoczynku, a także stojaki na rowery. Wytyczone zostaną także 4 miejsca postojowe, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnością.

Budynek zostanie gruntownie wyremontowany i podłączony do sieci ciepłowniczej. Zmieniony zostanie układ pomieszczeń. Wszystkie mieszkania posiadać będą łazienki oraz kuchnie lub aneksy kuchenne. W kamienicy powstaną dwa mieszkania chronione. Jedno z nich przeznaczone będzie dla osób wychodzących z pieczy zastępczej, a drugie dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Mieszkań komunalnych będzie 16. Cztery lokale usługowe zlokalizowane będą na parterze, a jeden o charakterze biurowo - usługowym znajdzie się na drugim piętrze.

- Zakończono już skuwanie tynków oraz warstw posadzkowych. Wywieziony został gruz po wykonanych pracach - poinformował Rafał Michaś z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Termin oddania budynku po rewitalizacji przewidziany jest na lipiec przyszłego roku. Koszt inwestycji to prawie 10,5 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt