Mistrzostwa Polski w sprinterskim biegu na orientację

Sprinterski bieg na orientację to najmłodsza z konkurencji orientacji sportowej, która jest organizowana zaledwie od kilkunastu lat i rozgrywana w terenie zurbanizowanym. Ma za zadanie pokazać tę dyscyplinę sportu szerszemu gronu widzów niż podczas zawodów leśnych, a zawodników zmusić do jeszcze szybszego biegu i orientacji oraz błyskawicznego podejmowania decyzji, co do wyboru trasy.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Areną tegorocznych mistrzostw Polski w sprinterskim biegu na orientację były: Serock i Nowy Dwór Mazowiecki, które dla łódzkich zawodników okazały się niezwykle szczęśliwe. Biegacze UKS Orientuś wywalczyli bowiem aż 10 medali, a łódzcy juniorzy zdominowali wręcz rywalizację. Amelia Block i Piotr Rzeńca okazali się bezkonkurencyjni zarówno indywidualnie jak w biegu sztafetowym. Na juniorskim podium stanęła również Zuzanna Gielec w biegu dziewcząt oraz w sztafecie z Bruno Deredosem. Srebrny krążek zdobył junior młodszy Ignacy Słomczyński. Wiele radości dostarczyła łodzianom kategoria elity. Z medali cieszyły się bowiem: Ewa Gwóźdź (srebro) i Agata Olejnik (brąz). Utytułowane łodzianki znakomicie pobiegły także w sztafecie, gdzie wraz z Piotrem Paszyńskim i Krzysztofem Rzeńcą wywalczyły tytuł wicemistrzowski. Medalowe żniwa uzupełnił jeszcze weteran Józef Paszyński.

Złote medale mistrzostw zawisły także na szyjach trenerów UKS Orientuś: Piotra Paszyńskiego i Włodzimierza Gapińskiego, twórców tych sukcesów.

Już w najbliższy weekend UKS Orientuś stanie przed trudnym zadaniem utrzymania pozycji lidera w Klubowych Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostaną w Kielcach. Po sprinterskich sukcesach jest na to duża szansa.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt