Mistrzowie z Łodzi

W hali Polyvalent w rumuńskiej miejscowości Kluź-Napoka spotkali się czołowi karatecy Europy i świata. Równolegle odbyły się w niej dwie duże imprezy: XXXIII Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym seniorów, młodzieżowców, juniorów i kadetów oraz VII Mistrzostwa Świata Karate Fudokan.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

W pierwszej wzięło udział ponad 200 zawodników z 15 państw, w drugiej – ponad 1000 osób reprezentujących 56 krajów. Z mistrzostw Starego Kontynentu Polacy przywieźli 17 medali (12 złotych medali, 4 srebrne i 1 brązowy), a na najwyższym stopniu podium stawali m.in. łodzianie.

Zadowolenia z występu w Rumunii nie ukrywał Witold Kwieciński (Łódzka AKT), który wywalczył złoto w kata indywidualnym. – Cieszę się z tego sukcesu. To dla mnie bardzo ważne, gdyż zostaję trzeci raz z rzędu mistrzem Europy. Jestem dumny, że przez sześć kolejnych lat ciężkiej pracy i treningu udało mi się utrzymać formę pozwalającą sięgnąć po kolejny złoty medal. Dodatkowo chcę też podkreślić, że udział w tym wielkim święcie karate jest dla mnie wielkim wydarzeniem i okazją do nawiązania nowych kontaktów sportowych z zawodnikami innych krajów oraz bliższego zapoznania się z formami treningowymi różnych stylów i sztuk walki karate – powiedział Kwieciński.

Na najwyższym szczeblu podium stanęli też Kamil Ochocki i Jakub Matuszewicz z KK 44 Łódź – mistrzowie Europy w en-bu. – To był udany rewanż za przegraną z reprezentantami Ukrainy, jakiej doznaliśmy przed dwoma laty podczas mistrzostw w Wilnie, skąd wróciliśmy z wicemistrzowskim tytułem – powiedział po zakończeniu rywalizacji Matuszewicz.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt