Modopolis wspiera niezależnych projektantów i producentów mody, którym pomaga łączyć siły i podpowiada, jak odnieść biznesowy sukces. Wspiera również ideę mody odpowiedzialnej, powstającej z szacunkiem dla środowiska naturalnego i osób ją tworzących. Tegoroczna, druga już, edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 4-6 października w Fabryce Sztuki w Łodzi.
Pierwszy dzień Modopolis to dyskusja poświęcona budowaniu marki społecznie odpowiedzialnej oraz możliwościom funkcjonowania wrażliwych społecznie biznesów w tej branży. Ciekawie zapowiada się opracowana przez Agatę Rudnicką-Reichel gra biznesowa Homoresponsabilis in the globalized world. Sobotę w Modopolis wypełni cała seria spotkań z ekspertami. Warsztat i wykład Jak skutecznie współpracować z mediami, by zrobić karierę w branży mody przygotowała dla uczestników Magdalena Zawadzka, redaktorka prowadząca Harpersbazaar.pl, dziennikarka mody, autorka bloga kroljestnagi.com. Podobnej tematyki dotykać będą warsztaty Karoliny Limbach. Stylistka na co dzień tworzy sesje okładkowe, edytoriale i kampanie reklamowe topowych polskich marek, wyszukuje i promuje nowe talenty.
Trudnościami, z jakimi mierzą się projektanci, zajmie się też Marcin Świderek. Dziennikarz mody, od czterech lat szef działu mody Elle i kwartalnika Elle Man, uczestnikom Modopolis w autorskim warsztacie wyjaśni, co i kto może pomóc początkującemu projektantowi na pierwszym etapie kariery.
O tym, jak budować strategię marketingową, aby zainteresować media, opowie Gabriela Czerkiewicz, od lat redaktorka mody w magazynie Harper’s Bazaar. Wcześniej współpracowała z takimi tytułami jak Viva!Moda, Fashion Magazine, Wysokie Obcasy i Male Men.
Agnieszka Witońska-Pakulska, radca prawny, kierownik działu własności intelektualnej w Pakulski, Kilarski i Wspólnicy, specjalizująca się w prawie własności intelektualnej, a w szczególności prawie autorskim, znakach towarowych oraz zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, w czasie wykładu i indywidualnych konsultacji omówi zagadnienia związane z tworzeniem i przestrzeganiem strategii ochrony marki modowej.
Z kolei warsztat Michała Koszka – stylisty i dziennikarza, który publikował w tytułach takich jak Vogue Polska, Glamour, Elle Man czy Wysokie Obcasy – pozwoli uniknąć podstawowych błędów przy pierwszych sesjach zdjęciowych młodej marki i pomoże zostać zauważonym przez media i stylistów.
Przewrotnie i prowokacyjnie choć całkiem serio do tematu podejdzie Kamila Wagner – dziennikarka, redaktorka Wysokich Obcasów Extra, wcześniej długo związana z miesięcznikiem Glamour, która opowie, dlaczego chciała mieć markę odzieżową, dlaczego wydawało jej się to łatwe i o tym jak bardzo się myliła. Po krótkim wykładzie na ten temat niedoszła projektantka poprowadzi anty-warsztat z projektowania marki, czyli ćwiczenia z tworzenia brandu bez szans.
Nie zabraknie też indywidualnych konsultacji w czasie modopolisowych masterclass prowadzonych przez Andrzeja Sobolewskiego i Pawła Kędzierskiego – stylistów, którzy na co realizują sesje i kampanie dla modowych pism oraz uznanych marek.
Organizatorem Modopolis jest Fabryka Sztuki w Łodzi mieszcząca się w zrewitalizowanych przestrzeniach dawnej fabryki Karola Scheiblera – jednego z największych przedsiębiorców bawełnianych w Polsce XIX wieku. Fabryka Sztuki jako Instytucja Otoczenia Biznesu (IOB) wspiera osoby kreatywne w działalności rynkowej, a jako instytucja kultury realizuje działania mające na celu promocję sztuki i profesjonalizację kadr. Projekt MODOPOLIS realizowany jest przy wsparciu środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Łódź.
MODOPOLIS 2019 – II FORUM MODY POLSKIEJ
4-6 października, Fabryka Sztuka w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3