Muzyczna odsłona festiwalu światła

Tegoroczna edycja Light.Move.Festival, która potrwa od 29 września do 1 października zaskoczy nie tylko rozmachem i kolorami, ale także ilością przygotowanych wydarzeń. Po raz pierwszy na 15-kilometrowej trasie festiwalowej rozmieszczone zostaną przystanki muzyczne. Będą występy na żywo oraz muzyka elektroniczna. Na czas festiwalu wrócą także kultowe koncerty pod zegarem przygotowane w ramach Songwriter Łódź Festiwal.

archiwum UMŁ

Organizatorzy przygotowali pięć muzycznych przystanków. W sobotę, 30 września br., w pasażu Schillera wystąpi zespół Kamp! Łódzki zespół zapewni rozrywkę w stylu elektropop. - Zespół Kamp! jest wizytówką naszego festiwalu – mówi kreator Light.Move.Festival Beata Konieczniak. W parku Staromiejskim będzie można posłuchać muzyki elektronicznej, którą zapewni TV Moob & Herc. Jej obrazem będą prace rosyjskiego awangardzisty Wassily’ego Kandinsky’ego. Na ul. Piotrkowskiej 30/32 pojawi się Muzyczna Kurtyna, czyli niezwykłe połączenie dźwięków i iluminacji. – To idealny przykład tego, co można wykonać w ramach muzyki, światła i współpracy różnych artystów – opowiada Beata Konieczniak. Przy ul. Piotrkowskiej 113 w centrum festiwalowym zlokalizowany zostanie Music House. W festiwalowy weekend na woonerf 6 sierpnia z koncertami pod zegarem powróci Songwriter Łódź Festiwal. - Dobrze znana łodzianom przestrzeń dostosowana zostanie do klimatu Light.Move.Festival. Będzie specjalnie zaaranżowana, podświetlona i bardziej niż zwykle kolorowa – zapowiada Izabela Zbonikowska, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Po raz pierwszy podczas tegorocznej edycji festiwalu światła pojawią się także artystyczne iluminacje architektoniczne kamienic. Towarzyszyć im będzie specjalnie zmiksowana muzyka klasyczna, pochodząca ze zbiorów kanadyjskich. – Wszyscy uczestnicy spacerujący trasą festiwalową będą otoczeni nie tylko światłem, ale również fantastyczną muzyką – zapewnia Beata Konieczniak.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt